Yahoo kripto para BitARG’nin yüzde 40’ını satın aldı

0

Yahoo geçmişte kaybettiği gücünü bu defa kripto paralarla geri kazanmayı hedeflemiş olmalı ki Japan Tokyo merkezli kripto para birimi olan BitARG’nin yüzde 40’ını satın aldı.

Yahoo’nun BitARG’nin %40‘lık hisselerin karşılığında yaklaşık 18,6 ile – 27,9 milyon dolar ödediği tahmin ediliyor.

Bu yatırımı yapma amacı olarak da gelişen teknolojide kripto paraların daha ileri bir boyut kazanacağının düşünülmesi ve kendi servislerinde de BitARG para biriminin kullanılmasının amaçlanması olarak açıklandı.

Zaten geçtiğimiz günlerde Tokyo merkezli BitARG, borsadaki hisselerinin bir kısmının satılacağını ve görüşmelerin sürdüğünü duyurmuştu. Bu satın almanın arkasında Yahoo şirketinin olacağı ise düşünülmüyordu, büyük bir sürpriz oldu, Yahoo’nun “servis operasyonu ve güvenlik uzmanlığı” konusunda eskisinden daha fazla bir güç elde etmek istediği anlaşılıyor.

Kripto paralara neler oluyor

Öte yandan hisseleri satılan sadece BitARG değil, daha önce benzer birçok kripto para birimi hisselerini satma yoluna gitti, örneğin; Monex Grup, CoinCheck hisselerinin tamamını 34 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu. CoinCheck 2018 yılında tam 530 milyon dolarlık bir soyguna uğramıştı.

Bu durum kripto para borsalarının çok fazla nakit ihtiyacından dolayı durduğu ve bazen bu tür satışların yaşandığını da ortaya çıkarıyor.

Bakalım ilerleyen günlerde Yahoo gibi büyük bir firma kaybettiği imajını kripto para ile yeniden kazanabilecek mi?

Cevap bırakın