Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınYağmurlu havalar için telefon şemsiyesi: Phone-Brella

  Yağmurlu havalar için telefon şemsiyesi: Phone-Brella

  phone-brella

  Yağmurlu havalarda akıllı telefon kullanmak pek de kolay değildir. Hem kendinizi hem de elinizdeki telefonu kuru tutmak için akla gelen yöntemlerin başında ise şemsiye kullanmak gelir. Ancak bu durumda da bir elinizde şemsiye varken telefonla ilgilenmek meşakkatli olabilir. İşte bu tuhaf çıkmaza yönelik olarak geliştirilen Phone-Brella adlı şemsiye, kazandığı Reddot Tasarım Ödülü sonrasında satışa çıkmaya hazırlanıyor.

  Telefon şemsiyesi olarak Türkçe’ye çevrilebilen ismi ile Phone-Brella, Güney Koreli telekominikasyon şirketi KT’nin tasarım ekibi tarafından geliştirilmiş ve aslında oldukça basit bir fikre dayanıyor. Şemsiyenin sapı, klasik tasarımından farklı olarak bileğe geçirilebilir bir yuvarlak parça barındırıyor. Plastikten üretilen bu yuvarlak kısmı, yağmur yağdığında kolunuza geçirdiğinizde eliniz boşa çıkıyor ve böylelikle telefonu güvenle kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

  phone-brella

  Beş farklı renk seçeneği ile gelecek olan ve basit ama etkili şemsiyelerin yeni renk ve model alternatiflerinin de geleceği kaydediliyor. Türkiye’de satılır mı, hatta satışa çıktığı ülkelerde ne gibi tepkiler alır bilinmez ama haberin devamında ise Phone-Brella’ya dair yayınlanan tanıtım videosunu görebilirsiniz.

  Videoda yarım sever bir kadın, Phone-Brella’sı ile yağmurda bir elinde küçük şemsiyesi ile iPhone’unu kullanmaya çalışan, bu arada oldukça (abartı bir şekilde de olsa) zorlanan bir kişinin yanına geliyor ve tasarım ödüllü şemsiyesi de tam bu noktada devreye giriyor…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN