Xperia Z5 için Android Nougat yeniden

0

Xperia_Z5c_Beyaz_Parmak_Izi

Google tarafından geçtiğimiz yaz beta olarak sunulan, devam eden aylarda da final versiyonu yayınlanan Android Nougat işletim sisteminin, tüm dünyada son derece küçük bir kullanıcı kesimi tarafından kullanıldığı biliniyor. Bu yönde yayınlanan rapora göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni gelişme ise söz konusu işletim sisteminin daha fazla cihaza yazılım güncellemesi yapısında gelmesi yönünde atılan yeni bir adımla ilgili. Merakla beklenen bir adım…

Kısa süre önce Android 7.0 Nougat güncellemesini Xperia Z5 serisi için yayınlayan Sony, ortaya çıkan bir dizi sorunun ardından güncellemenin ileri bir tarihte yayınlanacağı belirtmişti. İşte o tarih geldi…

Sony, Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact adlı üç modeli için Android 7.0 Nougat güncellemesini yeniden dağıtmaya başlıyor. Ayrıca şirketin Xperia Z4 tablet için de güncellemeyi sunacağı belirtiliyor. Önceki dağıtımda yaşanan sorunların yeniden ortaya çıkma olasılığının ise son derece düşük olacağı tahmin ediliyor.

sony-xperia-z5-premium-aa-81-840x561

Sony tarafından gerçekleştirilen önceki güncelleme hamlesinin ardından cihaz kullanımına olumsuz etkide bulunan bazı yazılım kaynaklı sorunlar görülmüştü. Bunlardan en dikkat çekeni kimi uygulamalardaki ses çalma problemleriydi.

İşlevselliği etkileyen durumun, yeni güncelleme dağıtımı ekseninde yeniden yaşanıp yaşanmayacağı henüz bilinmiyor. Şimdilik rapor edilen bir durum olmadığı kaydediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın