Xperia XZ Premium bir güncelleme daha aldı

0

Sony’nin 2017 yılındaki en başarılı modellerinden biri olan Xperia XZ Premium, kısa bir süre önce Android 8.0 Oreo güncellemesi alarak bu konuda rakiplerinden çok daha hızlı davranmıştı. Aynı model şimdi bir güncelleme daha aldı. Bakalım bu güncelleme neler içeriyor?

Xperia XZ Premium

Xperia XZ Premium güncellemesi neler içeriyor?

960 FPS video kayıt yeteneği ile eşsiz bir özelliğe sahip olan Xperia XZ Premium, Android 8.0 Oreo güncellemesinden sonra kamera yetenekleri konusunda bazı sorunlar yaşatmaya başlamıştı. Bunların başında ise kameranın odaklanma problemi geliyordu. Yayınlanan güncelleme ise bu duruma çözüm oldu.

Cihazın yazılım derleme numarasını 47.1.A.3.254 sürümünden 47.1.A.5.51 sürümüne yükselten  güncelleme, Google‘ın Kasım ayı Android güvenlik yamalarını ve çok sayıda hata düzeltmesini sisteme yüklüyor. Özellikle çift SIM kart girişi ne sahip olan modellerde dikkat çekici seviyelere ulaşan odaklanamama sorunu ise bu güncelleme ile tamamen çözülmüş olarak raporlandı. Kullanıcıların en çok beklediği detay olan Android 8.1 Oreo sürümü ise bu güncellemede yok. Telefonun yazılım sürümü Android 8.0 olarak devam ediyor.

Sony Xperia XZ Premium model telefonunuza bu güncellemeyi yapmak için aktif bir WiFi bağlantısına sahip olmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında ise telefonun ayarlar alanından cihaz hakkında kısmına girin ve yazılım güncelleme seçeneğine dokunarak cihazınıza güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer bir güncelleme gelmediği şeklinde mesaj alıyorsanız, kısa bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz. Sistem yazılım güncellemeleri parça parça da dağıtılabildiği için henüz elinizdeki cihaza gelmemiş olabilir.

Cevap bırakın