Xioami’nin yeni 5G telefonu POCO X3 GT’nin çıkış tarihi belli oldu

0

Xiaomi’nin alt markası olarak kurulan ve kısa süre önce bağımsız bir marka olarak yeniden yapılandırılan Poco, akıllı telefon ailesini genişletmeye devam ediyor. Fiyat performans oranı yüksek modellerle karşımıza çıkan şirket, özellikle orta seviye telefon dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri oluyor.

Son ortaya çıkan raporlar, şirketin yeni bir telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Özellikleriyle göz dolduran 5G’li POCO X3 GT çok yakında geliyor

POCO X3 GT özellikleri

21061110AG model numarasına sahip POCO X3 GT, Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) onay aldı. Bu durum telefonun bazı özelliklerinin de ortaya çıkmasına neden oldu. MIUI 12 ile çalışan telefon, n41 ve n77 5G bant desteğine sahip. Bu demek oluyor ki yenilikçi teknolojileri benimseyen cihaz, 5G bağlantısıyla birlikte gelecek.

POCO X3 GT

Eğer bu bilgi doğruysa X3 GT, şirketin X serisindeki ilk 5G modeli olarak tarihe geçecek. Ayrıca Bluetooth ve Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6) için de desteklemektedir. Telefonun diğer teknik özellikleri ise henüz kesin değil. Ancak başka söylentiler de mevuct.

Buna göre POCO X3 GT, gücünü MediaTek’in yeni nesil Dimensity 1100 işlemcisinden alacak. 6.6 inç FHD + IPS LCD panelle gelecek. Cihazın 5000 mAh büyüklüğündeki bataryası ise 65W hızında şarj olacak.

İddiaya göre telefon üçlü kamera dizilimiyle karşımıza çıkacak. Bunlar 64 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş lens ve 2 Megapiksel makro kamera olacak. Cihazın ön tarafında ise 16 Megapiksel özçekim kamerasıyla geliyor.

Cevap bırakın