Xiaomi’nin yeni tableti pil kapasitesiyle sızdırıldı

0

Xiaomi’nin yakında piyasaya süreceği yeni tableti, MIUI kodlarında pil özellikleriyle beraber sızdırıldı.

Çin menşeili teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefonlarına ek olarak yakında yeni bir tablet ile karşımıza çıkacak. Uzun süredir pek çok sızıntısıyla gündeme gelen bu tablet, şimdi pil özellikleriyle netlik kazandı.

XDA geliştiricileri, Xiaomi’nin MIUI arayüzündeki kodlarında yeni tablet hakkında bir takım bilgiye ulaştı. Tabletin pil özelliği burada ortaya çıkarken, aynı zamanda  birkaç yeni ürünle ilgili sızıntılar da burada keşfedildi.

Xiaomi tabletin pil kapasitesi belli oldu

Xiaomi’nin yeni tableti daha önce defalarca kez sızdırıldı. Bu sızıntılarda tabletin 12.400 mAh pil ile geleceği söyleniyordu. Ancak bugün MIUI kodlarında tespit edilen yeni bilgiler, tabletin 8.720 mAh pile geleceğini ortaya koyuyor.

Xiaomi tablet MIUI kodlarında sızdırıldı

Pil özelliklerine ek olarak tablet; 2560 x 1600 piksel çözünürlüklü bir ekran ile gelecek. 16:10 en boy oranına sahip olan bu ekran, söylentilere göre Samsung tarafından sağlanacak.

Donanım özellikleri açısından ise Xiaomi’nin yeni tableti, gücünü Snapdragon 8 serisi bir işlemciden alacak. Bu işlemcinin hangisi olacağı tartışılırken, kaynaklar Snapdragon 870 olduğu yönünde iddialarda bulunuyor.

MIUI kodlarında yeni ürünler ortaya çıktı

Xiaomi tablete ek olarak geliştiriciler, şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı diğer ürünlerle ilgili bilgileri de ortaya çıkardı. Bu bilgilere göre Çinli üretici; Enuma, Elish ve Nabu kod adlarında üç yeni ürün hazırlıyor.

Bunların arasından Enuma ve Elish, Qualcomm’un Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak. Nabu kod adındaki cihaz ise Snapdragon 860 işlemciyle desteklenecek. Ayrıca tüm ürünlerde 120Hz IPS LCD ekrana yer verilecek.

Cevap bırakın