Xiaomi’nin üç yaşındaki modeli MIUI 12.5’i alacak!

0

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12.5 kullanıcılara kademeler halinde ulaşmaya devam ediyor. Şirket Çin’de ilk etabı tamamladı ve artık ikinci etap dağıtımlarına da başladı. Şu anda global olmak üzere desteklenen çoğu cihaz bu güncellemeyi alıyor. Ancak eski amiral gemisi Xiaomi Mi 8‘in durumu bugüne kadar belirsizdi. Neyse ki beklenen açıklama nihayet yetkili kişiden geldi.

Bilindiği üzere Xiaomi’nin eski amiral gemisi Mi 8, 2018 yılında şirketin sekizinci yaşına özel olarak piyasaya sürüldü. Ülkemizde de popüler olan bu telefon gerek tasarımı, gerekse özellikleriyle kullanıcıları pişman etmedi. Ancak güncelleme konusunda cihazın MIUI 12.5’i alacağı epey tartışma konusuydu. Her ne kadar daha önceden bu cihazın yeni arayüzü alacağı söylense de yine de kafalarda soru işaretleri vardı.

Xiaomi Mi 8 MIUI 12.5 güncellemesini kesin olarak alacak

Xiaomi’nin yetkili isimleri forumlarda ya da benzer mecralarda kullanıcılarını cevapsız bırakmıyor. Hatta şirket bugün kullanıcılarla daha iyi irtibat kurmak için MIUI Pioneer Group adlı bir ekip kurdu. Bu ekip hem MIUI sorunlarına dair şikayetleri alacak, hem de olası sorunlara çözüm üretecek.

Xiaomi MIUI 12.5

Yukarıdaki ekran görüntüsünde bir kullanıcı, Xiaomi Mi 8’in MIUI 12.5 güncellemesini alıp almayacağını soruyor. Bunu karşılıksız bırakmak istemeyen Xiaomi yazılım departmanı müdürü Zhang Guoquan ise, Mi 8’in MIUI 12.5’e uyum sağladığını ve güncellemeyi kesin olarak alacağını onaylıyor.

MIUI 12.5 özellikleri

Xiaomi’nin geçen yıl Aralık ayında piyasaya sürdüğü MIUI 12.5 arayüzü, MIUI 13 öncesinde ara sürüm olarak geldi. Bu güncelleme cihazlara görsel olarak bazı yenilikler getirirken, aynı zamanda güç ve bellek tüketimini de önemli ölçüde ele alıyor. Xiaomi’nin resmi açıklamasına göre MIUI 12.5 güç tüketimini yüzde 25, bellek tüketimini ise yüzde 35 oranında düşürdü.

 

Cevap bırakın