Xiaomi’nin iki yaşındaki modeli MIUI 12.5 güncellemesini aldı!

0

Xiaomi’nin 2019’da piyasaya sürdüğü Mi 9 amiral gemisi, merakla beklenen MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı.

Güncellemeler konusunda aktif bir performans sergileyen Xiaomi, en son ki arayüzü MIUI 12.5‘i desteklenen modellere ulaştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda orta segment modellerde olmak üzere pek çok cihaza güncellemeyi sunan şirket, şimdi ise iki yaşındaki Mi 9 modeli içinde MIUI 12.5 güncellemesini piyasaya sürdü.

Xiaomi Mi 9 Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesini aldı

Çinli üreticinin 2019 yılında piyasaya sürdüğü Mi 9 amiral gemisi, kutudan ilk olarak Android 9.0 tabanlı MIUI 10 ile çıktı. Daha sonra cihaz aynı yıl içerisinde Android 10 tabanlı MIUI 11 arayüzünü aldı. Bunun ardından 2020 yılında Xiaomi, Mi 9 için MIUI 12 arayüzünü piyasaya sürdü. Şimdi ise ikinci yılını dolduran bu telefon, Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesini de alarak iki büyük Android güncellemesini tamamlamış oldu.

Mi 9 için yayımlanan MIUI 12.5 güncellemesi; V12.5.3.0.RFACNXM yapı numarasıyla geliyor ve Nisan 2021 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Diğer modellerde olduğu gibi Mi 9 içinde MIUI 12.5 şu anda ”kararlı beta” çatısı altında geliyor. Bu nedenle tüm kullanıcıların güncellemeyi alması birkaç gün sürecektir.

Ancak Global versiyonlar için aynı şeyleri söylemek için henüz erken. Çünkü Global sürümler güncellemeyi genellikle bir ya da iki ay daha geç sürede alıyor. Dolayısıyla Çin dışındaki kullanıcıların biraz daha beklemesi gerecektir. Tabii buradaki asıl sevindirici haber artık Mi 9’un da bu güncellemeyi almış olmasıdır. En azından bu bile kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmaya başlamıştır diye tahmin ediyoruz.

Cevap bırakın