Xiaomi’nin iki popüler telefonu MIUI 12.5’e kavuştu!

0

Xiaomi, MIUI 12.5 arayüzünü desteklenen akıllı telefonlarına tüm hızıyla dağıtmaya devam ediyor. Son günlerde şirketin MIUI 13 üzerine çalıştığına dair haberler ortaya çıkarken, mevcut MIUI 12.5’in cihazlara ulaşma süreci de epey hızlandı.

Geçtiğimiz haftalardan bu yana onlarca modeline MIUI 12.5 güncellemesini yayınlayan üretici, şimdi ise popüler iki akıllı telefonu için daha bu güncellemeyi kullanıma sundu.

Mi 9T Pro ve Mi 9 Pro 5G MIUI 12.5 güncellemesini aldı

Bilindiği üzere Mi 9T Pro Çin’de Redmi K20 Pro adıyla satışa sunuldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında ise bu telefon Çin’de MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu. Şimdi ise aradan geçen kısa bir sürenin ardından Mi 9T Pro’da merakla beklenen bu güncellemeyi aldı.

MIUI 12.5

Mi 9T Pro için yeni güncelleme V12.5.1.0.RFKMIXM yapı numarasıyla geliyor. Bunun yanı sıra güncelleme Android 11 güncellemesinde beraberinde getiriyor.

Öte yandan şirket Mi 9 Pro 5G içinde Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesini piyasaya sürdü. Bu cihaz içinde güncelleme V12.5.1.0.RFXCNXM yapı numarasıyla geliyor ve yeni özelliklerin tümünü  de cihaza getiriyor.

Şu anda Mi 9T Pro yeni arayüzü global olarak alırken, Mi 9 Pro 5G ise güncellemeyi yalnızca Çin’de alıyor. Ancak ilerleyen günlerde Xiaomi, dünyadaki tüm kullanıcılarına bu güncellemeyi getirecektir.

Peki sizler MIUI 12.5 güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

 

Cevap bırakın