Xiaomi’nin eski amiral gemisi MIUI 12.5 güncellemesini aldı!

0

Xiaomi, güncelleme konusunda son zamanlarda oldukça aktif çalışıyor. Şirket yeni arayüzünün dağıtımını tüm hızıyla sürdürürken, artık orta ve düşük bütçeli telefonlarda MIUI 12.5 güncellemesine kavuşmaya başladı. Bu hafta pek çok telefon için yeni arayüz güncellemesini sunan üretici, şimdi ise bu güncellemeyi eski amiral gemisi Xiaomi Mi 8 için piyasaya sürdü.

Xiaomi Mi 8’in güncelleme alıp almayacağı epey merak konusuydu. Zira şirketin eski amiral gemisi olan bu telefon, normal şartlarda büyük güncelleme miadını doldurdu. Ancak Xiaomi, Mi 8’i desteklenen modeller arasına ekleyerek MIUI 12.5’i eski amiral gemisi için sürpriz bir şekilde erkenden yayınladı.

Xiaomi Mi 8 MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu

2018 yılında piyasaya sürülen Xiaomi Mi 8, o zamandan beri neredeyse tüm güncellemeleri aldı. İki büyük Android güncellemesini de tamamlayan bu telefon şimdi ise MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu.

Mi 8 için MIUI 12.5 güncellemesi V12.5.1.0.QEACNXM yapı numarasıyla geliyor ve Çin’deki kullanıcılara sunuluyor. Değişiklik günlüğünde onlarca yeniliği içeren bu sürüm Mi 8’e adeta hayat veriyor denebilir.

Xiaomi Mi 8

Şu anda OTA ile Çinli kullanıcılara sunulan bu güncelleme, birkaç hafta içinde global sürüme sahip kişiler içinde çıkacaktır. Ancak Custom ROM kullanıyor iseniz EU ROM bu güncellemeyi çoklu dil desteğiyle piyasaya sürdü. Sizlerde EU ROM ile Mi 8’iniz üzerinde MIUI 12.5 deneyimini yaşamak istiyorsanız, bu siteyi ziyaret edebilir ve uygun olan güncellemeyi cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

 

Cevap bırakın