Xiaomi’den veri güvenliği ve gizliliği adımı

0

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve akıllı üretim şirketi Xiaomi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve kısa süre önce tamamlanan Güvenlik ve Gizlilik Farkındalık Ayı sırasında müşteri verilerini korumayı yeniden taahhüt etti. Şirket, Pekin’de bulunan Xiaomi Teknoloji Parkı ve Singapur’daki Xiaomi Teknoloji Operasyon Merkezi’nde çalışanlarına yönelik çeşitli eğitimler ve seminerler düzenledi.

Xiaomi, art arda üç yıldır mühendisler ve diğer çalışanlar için özel eğitimler düzenliyor ve BT güvenlik uzmanları ve halkla veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin korunmasının önemiyle ilgili çeşitli tartışmalar yürütüyor. Xiaomi ayrıca, veri güvenliği faaliyetlerini detaylandıran yıllık şeffaflık raporunun yanı sıra güvenlik ve gizlilikle ilgili güncellenmiş teknik dokümanlar da yayınladı.

Bir ay boyunca süren etkinlikler, kullanıcı güvenliği ve gizliliğin korunmasıyla ilgili uygulamaları güçlendirmeyi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik yoluyla Xiaomi ürünlerine olan güveni artırmayı amaçlıyor.

Xiaomi, veri güvenliğini ve kullanıcı gizliliğini korumak amacıyla kapsamlı bir yönetim yapısı oluşturdu. Bu yapı, siber güvenlik uzmanları, akıllı telefon işletim sistemi mühendisleri, avukatlar ve yasal uyumluluk uzmanları arasındaki iş birliklerini içeriyor. Bu yapı, üst düzey yöneticilerden oluşan Güvenlik ve Gizlilik Komitesi tarafından denetleniyor.

Veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin korunmasını Xiaomi’nin uzun vadeli, sürdürülebilir gelişimi için büyük önem taşıdığını ifade eden Xiaomi Başkan Yardımcısı ve Xiaomi Güvenlik ve Gizlilik Komitesi Bakanı Cui Baoqiu, “Kullanıcılarımızın veri güvenliğini ve gizliliğini korumak Xiaomi olarak en büyük önceliğimiz. Müşterilerimiz bu konuyu diğerlerinden çok daha fazla önemsiyor. Xiaomi, güvenli ve güvenilir Android tabanlı akıllı telefonlar ve IoT ürünleri sunmayı taahhüt ediyor” dedi.

Cevap bırakın