Xiaomi’den uygun fiyatlı Mi 11T geliyor!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, yıl sonuna doğru yaklaşırken yeni amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı. Ürünü gamını sürekli olarak artıran ve her kulvarda rekabet eden üretici, şimdi ise Mi 11T modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Xiaomi, son yıllarda T harfine sahip Mi amiral gemilerini piyasaya sürdü. Bu telefonlar, mevcut amiral gemilerine kıyasla biraz düşük özellik ve daha uygun fiyat etiketleriyle geliyor. Buna örnek olarak da Mi 9T ve Mi 10T gibi modelleri gösterebiliriz. Şimdi ise bu seri, görünüşe bakılırsa Mi 11T ile devam edecek.

Xiaomi, Mi 11T için kolları sıvadı

Çinli üreticinin birkaç ay önce 2107113SG model numaralı bir akıllı telefonu, FCC sertifika sitesinde ortaya çıktı. O zamanlar ortaya çıkan bu telefonun, Snapdragon 888 yonga seti ile geleceği ve Mi 11T ailesinin bir üyesi olacağı söyleniyordu.

İşlemciye ek olarak Mi 11T, iPhone 12 ve Galaxy S21 Ultra gibi modellerde bulunan ultra geniş bant (UWB) teknolojisini de destekleyecek.

Xiaomi’nin daha önce piyasaya sürdüğü Mi 10T serisi, geçtiğimiz yılın Eylül ayında çıkış yaptı. Şimdi ise aynı stratejinin Mi 11T serisi içinde olacağı varsayılıyor. Bu bağlamda Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelleri yine Eylül ayı gibi bir sürede karşımıza çıkabilir.

Çinli şirket, Mi  11T modeline ek olarak muhtemelen Mi 11T Lite ve Mi 11T Pro gibi telefonlarını da tanıtabilir. Yıl sonuna doğru karşımıza çıkması beklenen bu telefonlar; yüksek yenileme hızına sahip ekranlar, 12 GB’a kadar RAM, 256 GB’a kadar depolama ve en az 4.000 mAh piller ile donatılacak. Ek olarak Mi 11T ya da Mi 11T Pro’nun ekran altı kamera teknolojisine sahip olacağı da söylenmekte.

 

Cevap bırakın