Xiaomi’den oyun tutkunlarını sevindirecek haber!

0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, mobil oyuncuları sevindirecek bir gelişmeyle karşımıza çıktı. Şirketin oyun uygulaması Game Space, tasarımını yeniledi ve özelliklerini MIUI 13 kullanıcı arayüzü için optimize etti.

Xiaomi, mobil oyun dünyası için hazırladığı uygulamada pek çok yenilik gerçekleştirdi. Arayüz başta olmak üzere uygulama birçok konuda kendini yenilerken; aynı zamanda bildirim paneli ve yeni yapılandırma seçenekleri de düzenlendi. İşte Game Space ile ilgili tüm gelişmelerin özeti…

MIUI 13 & Android 12 alacak Xiaomi telefonlar listesi güncellendi

Xiaomi Game Space uygulamasında neler değişti?

Xiaomi‘nin Game Space uygulaması için hazırladığı yeni güncelleme ile beraber platform, daha modern bir görünüme kavuşmuş oldu. Kullanıcılara daha iyi bir performans sunmaya başlayan servis, buna ek olarak bir çok yeniliği de beraberinde getirdi. İşte o özellikler…

Yeni kullanıcı arayüzü

Kullanıcı dostu bir arayüze ulaşan Game Space uygulaması, artık daha sezgisel bir tasarıma sahip. Uygulama koyu renkleri ve mavimsi tonları ile dikkat çekiyor. Platformun sağ tarafına kısayol seçenekleri eklenirken; günlük ödüller ve ana sayfa düğmesi gibi bağlantılar da dahil edildi. Sol tarafa ise yüklü oyunların yer aldığı galeriye ulaşabileceğiniz bir buton eklendi. Öte taraftan üst kısımda pil, CPU ve GPU performansları karşımıza çıktı. Yanına ise ekran kaydedici ve ayarlar gibi sık sık kullanıcıların yararlandığı sayfalar kısayol olarak yerleştirildi.

Performans geliştirmeleri

Xiaomi tarafından getirilen yeni performans seçenekleri dahilinde, oyundaki veri akışını azaltmak için ikincil SIM kartın devre dışı bırakılmasına izin verilmeye başlandı. Böylelikle oyuncuların, oyun sırasında sinyal yoğunluğunu daha iyi bir hale getirmesi mümkün kılındı. Performansa yönelik bir diğer yeniliğe göre ise, oyuncular 3 dakika boyunca hareketsiz kalırsa, Game Space ekran parlaklığını otomatik bir şekilde düşürerek pil tasarrufu elde edecek.

Oyun hızlandırma

Game Space’e gelen bir başka yenilik ise oyunları hızlandırmanıza imkan tanıyor. Redmi K40 ya da K50 Gaming cihazlarına sahip kullanıcılar, ekranın sol ve sağ yanda yer alan düğmelerine aynı anda basarak oyun hızlandırma seçeneğini daha hızlı bir şekilde başlatabilecek.

Cevap bırakın