Xiaomi’den Mi Watch 2 sürprizi

0

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarla hayatımıza giren Xiaomi, ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Bir süredir Mi Band serisiyle adeta fırtınalar estiren şirket, , giyilebilir teknoloji pazarındaki payını akıllı saatlerle güçlendirmek istiyor.

Bunun için ilk olarak Kasım 2019’da Snapdragon Wear 3100 destekli Mi Watch‘u duyuran Xiaomi, iddiaya göre yeni bir akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor. MIUI‘ın yeni geliştirici sürümünden alınan ekran görüntüsüne göre şirket, Mi Watch 2 üzerinde çalışıyor.

Xiaomi Mi Watch 2 geliyor

MIUI 12.5’in geliştiriciler için yayınlanan sürümün de ortaya çıkan ekran görüntüsü, muhtemel Mi Watch 2 modelini ortaya çıkardı. Görüntüde Çince bir metinde, “Kablosuz ters şarj” yazıyor ve ardından Mi akıllı telefonun arkasına yerleştirilmiş bir saat görülüyor.

Mi Watch 2

Altındaki metinde ise şöyle yazıyor: “Lütfen telefonun arkasına Qi (Xiaomi’nin kablosuz şarj teknolojisi) kablosuz şarj destekleyen akıllı saatinizi yerleştirin. Bu normalde tek başına pek bir anlam ifade etmez. Ancak Xiaomi’nin bugüne çıkardığı akıllı saatler dahil bütün giyilebilir teknolojiler manyetik bir adaptörden şarj oluyor.

Ortaya çıkan bu bilgiler, şirketin kablosuz şarj desteği sunan Mi Watch üzerinde çalıştığını gösteriyor. Henüz başka hangi özelliklere sahip olacağı bilinmeyen saat, resmi olarak duyurulmuş değil. Ancak sızıntının ardından resmi açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Akıllı bileklik pazarının lideri olan şirketin, akıllı saat pazarında ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu.

Cevap bırakın