Xiaomi’den ısınan telefonlar için dikkat çeken önlem!

0

Huawei’nin ABD güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle 2019 yılında kara listeye alınmasının ardından sahneye çıkan şirketlerden biri de Xiaomi oldu. Çinli şirket, bu süreçte sektördeki aktifliğini büyük ölçüde artırırken, küresel çapta oldukça başarılı işlere imza attı. Canalys verilerine göre, günümüz itibariyle dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda.

Xiaomi, yeni ürünlerini ve teknolojilerini tanıtmasının yanı sıra kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak yeni özellikleri de MIUI arayüzü aracılığıyla kullanıma sunmaya devam ediyor. Son olarak şirket, ısınma sorunu yaşayan kullanıcıları için yeni işlevini test etmeye başladı.

Sıcaklık göstergelerinde derece ortadan kalkıyor

Xiaomi, akıllı telefonlarının sıcaklığını daha hızlı ve kolay bir şekilde tespit edebilmek için bir sonraki MIUI sürümüne yeni bir işlev getirmek için kolları sıvadı. Böylelikle cihazların aşırı ısınmanın önüne geçilecek ve meydana gelebilecek potansiyel arızalar da engellenmiş olacak.

Bilindiği üzere Xiaomi, Redmi ve Poco modellerinde pil sıcaklığını tespit edebilmek için birkaç yöntem bulunuyor. Ancak bu sıcaklıklar genellikle derece cinsinden gösterildiği için kullanıcıların büyük bir kısmı, hangi sıcaklıkların normal, hangilerinin ise anormal olduğunu tam olarak anlayamıyor.

Bu doğrultuda harekete geçen şirket, kafa karışıklıklarını ortadan kaldırma amacıyla sıcaklık göstergelerinde önemli bir değişiklik yapma kararı aldı. Bundan böyle pil sıcaklıkları derece cinsinden değil, ”soğuk, normal ve sıcak” şeklinde kullanıcılara gösterilecek.

Şu an için söz konusu işlevin Çin’de kısıtlı sayıda kullanıcı tarafından test edildiğini belirtelim. Bu noktada gelen bilgiler, yeni özelliğin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek MIUI 13 sürümüyle geleceği yönünde.

Cevap bırakın