Xiaomi’den görülmemiş patent: Dairesel kamera

0

Sürekli olarak ilginç telefonlar üzerine çalışan Xiaomi, bu kez de döner kameralı farklı bir akıllı telefonun patentini aldı.

Akıllı telefonlar, teknolojinin gelişimiyle beraber çok farklı bir hal almaya başladı. Özellikle üreticiler ön kameraları göz önünden kaldırmak için sürekli olarak farklı alternatifler geliştirdiler. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl ZTE, akıllı telefonlar arasında yeni bir reformun başlangıcını yaptı. Dünyada ilk kez ekran altı kameralı telefonu piyasaya süren üretici, geleceğe ışık tuttu ve diğer üreticilerinde ilham almasına sağladı. Şu anda Xiaomi başta olmak üzere birkaç şirket yeni nesil ekran altı kameralı telefonlarını hazırlıyor.

Bu yılın ikinci çeyreğinde ortaya çıkması beklenen ekran altı kameralı telefonlar, ön kamerayı tamamen ortadan kaldıracak ve kullanıcıya daha kusursuz bir tam ekran deneyimi sunacak. Fakat Xiaomi’nin bu konuda bir alternatifi daha var.

Xiaomi, döner kameralı yeni bir telefonun patentini aldı

Mobil sektörün hızla büyüyen üreticilerinden Xiaomi, dönen selfie kameralı yeni bir akıllı telefonun patentini aldı. 2020’nin Kasım ayında başvurusu yapılan bu patent, Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından bu hafta onaylandı.

Xiaomi’nin almış olduğu bu patent, akıllı telefonlarda kullanılacak döner kameralı yeni bir selfie kamerası çözümünün olduğunu gösteriyor. Patentte sunulan rapora göre Çinli üreticinin yeni akıllı telefonu, 180 derece döndürülebilen yarı dairesel kamera modülüne sahip olacak. Bunun yanı sıra modülün içerisinde çift kameraya yer verilecek.

Sistemin çalışma şekli ise oldukça kolay olacak. Kullanıcı, ön kameraya açtığında modül otomatik olarak 180 derece dönerek selfie çekmeye uygun bir konuma gelecek. Bu çözüm sayesinde ise şirket kullanıcıya tam ekran deneyimini kolayca sunmuş olacak.

Cevap bırakın