Xiaomi’den 2 modele MIUI 12.5 Enhanced takviyesi!

0

Xiaomi, akıllı telefonları için yeni güncellemelere hız kesmeden devam ediyor. Çinli firma geçtiğimiz aylarda MIUI 12.5 Enhanced versiyonu piyasaya sürmüştü. Bu güncelleme Çin’deki kullanıcılara ulaşırken, şimdi ise kademeler halinde küresel pazarda kullanıma sunulmaya başladı.

Birkaç model MIUI 12.5 Enhanced’in global güncellemesini alırken, bu gruba bugün iki model daha eklendi. Xiaomi’nin üst düzey özellikler sunan Mi 10T ve Mi 10T Pro modelleri, merakla beklenen bu güncellemeyi aldı.

MIUI 13, yeni arayüz görselleriyle sızdırıldı!

Mi 10T ve Mi 10T  Pro için, MIUI 12.5 Enhanced global sürüm çıktı

Mi 10T serisi için yayınlanan yeni güncelleme, cihazla ilgili önemli sorunları gideriyor. Bunun yanı sıra Ağustos 2021 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Peki MIUI 12.5 Enhanced neye odaklanıyordu?

Xiaomi’nin Mix 4 lansmanında duyurduğu MIUI 12.5 Enhanced, mevcut MIUI 12.5’in bilinen tüm sorunlarını gideriyor. Öte yandan performans alanında dört önemli ilerleme de kaydediyor. Bunlar sırasıyla şöyle:

  • Sistem kaynaklarını belirli sahnelere göre dinamik olarak tahsis etme
  • RAM kullanımını daha verimli hale getirme
  • Amiral gemisi donanım özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için temel sistem iyileştirmeleri
  • Sistem performansını daha canlı ve duyarlı tutmak için geliştirilen depolama mekanizmaları

Mi 10T serisi için gelen MIUI 12.5 Enhanced global sürümü, her iki cihaz içinde V12.5.4.0.RJDMIXM yapı numarasını taşıyor. Yukarıdaki temel iyileştirmelere ek olarak güncelleme, üçüncü taraf tema uyumluluğunu optimize ediyor ve yeni bir parmak izi seçeneği ekliyor.

Sizler de ayarlardan güncellemeyi kontrol ederek telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak güncellemenin OTA ile sunulduğunu ve herkese gelmesinin de birkaç gün alabileceğini belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın