Xiaomi yeni bir tablet bilgisayar duyurabilir

0

Xiaomi’nin tablet bilgisayarlara ilginin arttığı bu dönemde yeni bir model duyuracağı bilgisi sızdırıldı…

Tablet bilgisayarlar özellikle pandemi döneminde birçok kişinin ihtiyacı haline geldi ve teknoloji markaları da bu talebin farkında. Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin de tablet bilgisayarlara ilginin arttığı bu dönemde yeni tabletini duyuracağı bilgisi sızdırıldı…

Xiaomi aslında tablet bilgisayarlar konusunda öne çıkan bir teknoloji markası değil. Şirket daha çok akıllı telefonlarıyla, yenilikçi ve kullanışlı elektronik ürünleriyle ön plana çıkmakta. Öyle ki, bir önceki nesil Mi Pad 4 satışa sunulduğundan beri neredeyse 3 yıl geçmiş durumda. Mi Pad 4, kendi pazarında hedeflenen başarıyı yakalayamamıştı. Ancak söylentilere göre Xiaomi bu yıl içerisinde Mi Pad 5 ile tablet bilgisayar pazarında da yerini almak istiyor.

Her ne kadar Xiaomi, Mi Pad 5 ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamış olsa da cihazın teknik özellikleriyle ilgili iddialar oldukça dikkat çekici.

2K çözünürlüğünde ve 144Hz yenileme hızına sahip bir LCD ekranla geleceği söylenen cihaz, Sony IMX586 sensöre sahip 20MP ana kameraya ve 13MP geniş açılı makro lense sahip olacak.

Qualcomm Snapdragon 870 işlemciden gücünü alacak cihaz, alüminyum alaşımlı bir gövdeye ve yan tarafına yerleştirilmiş parmak izi okuyucuyla gelecek.

8GB RAM ve 128GB depolama sunan başlangıç modelinin 619 dolardan, 16GB RAM ve 1TB depolama sunan en üst modelinin ise 851 dolardan satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın