Xiaomi yeni bir patent aldı!

0

Uygun fiyatlı akıllı telefonları hakkında konuşulmaya alışık olan Xiaomi, yakında farklı haberler ile gündeme gelebilir. Xiaomi katlanabilir akıllı telefon üzerinde yoğunlaşmaya başladı ve yoğunlaşılan konu diğer üreticilerin yoğunlaştığı konulardan oldukça farklı.

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon mu gelecek?

Geçtiğimiz dönemde uygun fiyata yüksek performans vaat eden telefonlarını karşımıza çıkartan Xiaomi, yeni sürprizlere imza atabilir. Uzun zamandır birçok akıllı telefon üreticisinin üzerinde çalıştığı ancak çoğu firmanın başarısız olduğu bir konu olan katlanabilir telefon çalışmalarına Xiaomi de devam ediyor. Aldığı yeni patent ile katlanabilir telefon gündemini yeniden heyecanlandıran akıllı telefon üreticisi, konuya daha farklı bir şekilde yaklaşmış.

Akıllı telefon patentlerinde genel olarak karşımıza katlanma yapısına dair yeni çözümler çıkar. Zira Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold, katlanma sorunlarından dolayı tüm dünyada satışa çıkamadan büyük bir başarısızlığa uğramıştı. Xiaomi ise katlanma sorununa değil, kameranın konumuna odaklanan bir patent ile ortaya çıktı. Xiaomi’nin şu anda sadece patent olarak üzerinde çalıştığı katlanabilir telefon modelinde, tek bir kamera dizilimi var. Ön veya arka kamera olarak kullanılmayan kamera dizilimi, yönü değiştirilebilir şekilde tasarlanmış.

4 farklı kameranın olduğunu görebildiğimiz patent, bahsettiğimiz gibi bu zamana kadar ortaya çıkan patentlerden farklı bir konuya odaklanmış. Akıllı telefonlar konusunda büyük bir ivme kazanan Xiaomi, yakın zamanda bu patenti gerçek hayat dönüştürerek karşımıza çıkabilir.

Cevap bırakın