Xiaomi yeni bir ekranla karşımıza çıkabilir

0

Akıllı telefonlar konusunda kullanıcılara yeni bir soluk getiren Xiaomi, yeni adımlar atmaya devam ediyor. Kullanıcılar için yeni bir ekran deneyimi planlayan marka, yeni bir patent ile karşımızda. Xiaomi’ni yeni aldığı patent ile ilgili bazı detaylar belli oldu!

Xiaomi’ni yeni aldığı patent kullanıcıları heyecanlandırabilir!

Xiaomi, yeni ekranı için 19 Ocak 2020 tarihinde başvurusunu yaptı. O tarihten sonra yakın zamanda Çin Patent Ofisi tarafından onaylanan patent için bir belge hazırlandı. Hazırlanan belgede siyah ve beyaz taslak görüntülerinin yanı sıra 38 farklı görsel daha yer alıyor. Görsellere bakıldığında ise kullanıcılara tam ekran deneyimini sunmak için üretileceği belirtilen ekran, Mi Mix Alpha’nın ekranı ile oldukça benzer tasarıma sahip.

Görsellere bakılacak olursa Xiaomi ekran konusunda akıllı telefonlara yeni bir soluk getirebilir. Apple’ın iPhone X ile beraber çentikli ekran deneyimini hayatımıza sokması gibi Xiaomi de benzer bir deneyimi yakın zamanda gerçekletirecek gibi dursa da belgelere baktığımızda Xiaomi’nin patentleri gerçeğe çevirmesi  için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu görüyoruz.

Cevap bırakın