Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiXiaomi telefonlarda az bilinen gizli özellikler!

  Xiaomi telefonlarda az bilinen gizli özellikler!

  Xiaomi, sevilen Android tabanlı arayüzü MIUI ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor. Şu sıralar MIUI 15 isimli yeni bir sürüm üzerinde çalışan şirket, her zaman olduğu gibi gizli özellikleri de bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor. Peki bugüne kadar bu özelliklerin kaçını biliyordunuz? İşte Xiaomi telefonlarda az bilinen özellikler:

  Xiaomi telefonlarda az bilinen özellikler neler?

  Xaomi, Redmi ve POCO modellerinde karşımıza çıkan MIUI, büyük oranda kullanıcı deneyimine odaklanıyor. Android’in bu sürümü, çok da bilinmeyen özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ancak çok da göz önünde bulunmayan bu özelliklere sadece bazı ayarları değiştirerek erişmek mümkün oluyor. Belirtmekte fayda var ki burada bahsedilen bazı özellikler Xiaomi’nin yalnızca sayılı modellerinde ya da MIUI arayüzünün de belirli sürümlerinde mevcut.

  Cep Modu(Pocket Mode)

  Bu mod sayesinde aslında telefonun başka uygulamalara haberiniz olmadan tıklanmasının önüne geçiliyor. Telefonda konuştuğunuz sırada telefon ana ekrana geçebiliyor ve farklı uygulamaları yüzünüz açabiliyor. Başka bir senaryoda telefonunuz eşyalarla dolu çantanıza koyulduğunda farklı uygulamalara girerek şarjınızı düşürebilir. Bunun önüne geçmek için MIUI 12 ve üzeri bir sürümü destekleyen cihaza sahip olmanız gerekiyor.

  Bu özellik aslında adından anlaşılacağı üzere cihazı cebinize koyduğunuzda en verimli hale geliyor. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde telefon cebinizdeyken gelen aramalar için zil sesi seviyesini otomatik olarak artıracak ve yanlışlıkla dokunmalardan kurtaracak dokunma hareketlerini kilitleyecektir.

  Xiaomi telefonlarda az bilinen özellikler

  Bu özelliği etkinleştirmek için atmanız gereken adımlar:

  Telefonunuzda öncelikle MIUI 12 ve üzeri bir sürüme sahip olup almadığınıza bakın. Sonra Ayarlar> Kilit Ekranı> Cep Modunu etkinleştirin.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN