Xiaomi, SIM kart ile depolamayı birleştirecek

0

Son yıllarda satışa çıkan birçok akıllı telefon modelinde microSD kart girişini göremez olduk. Bunun başlıca iki sebebi bulunuyor. Biri; yüksek hızlı dahili depolama hızına karşılık kullanıcıların kullandığı hafıza kartlarının yavaş kalması. Diğeri ise, kart yuvalarının kapladığı alan. Üreticiler kart yuvalarının kapladığı alana daha önemli bileşenleri yerleştirmeyi tercih ediyor. Burada Xiaomi’nin yeni patenti öne çıkıyor. Xiaomi SIM kart ile depolama alanını birleştirecek yeni bir adım attı.

Xiaomi SIM kart ile depolama sorununu çözecek

eSIM teknolojisi her geçen gün daha fazla konuşulmaya başlansa da Xiaomi SIM kart ile ilgili önemli bir çalışma yapmaya başladı. Buna göre, SIM kartlar da microSD kart yeteneğine sahip olabilir.

Xiaomi tarafından geliştirilen bir kart, hem iletişim ihtiyacını karşılayabilir hem de depolama teknolojisi için kullanılabilir. Her iki teknolojinin de kullanıldığı kart için özel bir SIM tepsisinin de kullanılması gerektiğini belirtelim.

eSIM teknolojinin yanında 5G teknolojisi de varlığını hissettirmeye başladı. Yüksek bant genişliğindeki hızlar daha büyük indirme olanaklarını da beraberinde getiriyor. Yani, bir kişi 5G teknolojisi ile kısa süre içinde 4K bir filmi akıllı telefonuna indirebiliyor. Bu da akıllı telefondaki depolama alanı ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Çinli üretici de SIM kart planları ile buradaki depolama ihtiyacını karşılayacak gibi duruyor.

Hem depolama işlevlerine hem de iletişim ihtiyaçlarına hizmet edebilen bir 5G SIM kart üzerinde çalışan şirket, akıllı telefon endüstrisinde büyük etki yaratabilir.

Cevap bırakın