Xiaomi, “Ortak Pano” özelliğini duyurdu

0

Xiaomi Shared Clipboard özelliği duyuruldu. Kullanıcılarını her zaman dinleyen Xiaomi, Android tabanlı MIUI işletim sistemi için çalışmalarına devam ediyor. MIUI versiyonlarını inşa ederken kendisine gelen eleştirileri dikkate alan başarılı firma, vakit kaybetmek istemeyen müşterileri için yeni bir sistem tasarlıyor.

Xiaomi Shared Clipboard

Xiaomi Shared Clipboard paylaşımları hızlandıracak

Aynı anda hem bilgisayar kullanan hem de Xiaomi model akıllı telefonu ile vakit geçirmeyi seven kullanıcılar, iki platform arasında dosya aktarımı yapabiliyor. Çeşitli yazılımların öncülük ettiği bu sistem, ne yazık ki içerik aktarımı konusunda yardımcı olamıyor.

Bu eksikliği tespit eden Xiaomi yetkilileri, yazılı içeriklerin çok seri bir şekilde aktarılmasının önünü açmak adına seferber oldu. Senkronizasyon problemini ortadan kaldırmak isteyen akıllı telefon üreticisi, Çin’in sosyal medya platformu olarak bilinen Weibo’da bir açıklama yaptı.

Xiaomi Shared Clipboard

Xiaomi Ürün Müdürü Liu Ming, Xiaomi ile bilgisayarı ortak bir paylaşım çatısı altında birleştirmeyi hedeflediğini belirtti. Özel bir yazılım, Xiaomi – PC buluşmasını mümkün kılacak. İlgili yazılım, PC platformunda kullanılacak. Ortak pano sistemi, Xiaomi’nin bulut servisi istemcisine ihtiyaç duyan içerikleri bilgisayara aktaracak.

Artık Xiaomi model bir telefonda kopyalanan yazılı bir içeriğin bilgisayara aktarılması saniyeler sürecek. Bu sistemi kullanmak isteyenler, kendi Xiaomi telefonunda kullandığı Mi hesabına ihtiyaç duyacak. Birçok kullanıcıyı sevindiren bu altyapı, aynı anda farklı cihazlar ile çalışan kullanıcılar için çok kullanışlı bir sistem olacak.

Xiaomi Shared Clipboard özelliği

Ayrıca MIUI 12 özellikleri hakkında toplantılara da katıldığını belirten Liu Ming, son bir toplantının daha kaldığını ve bu toplantıdan sonra MIUI 12 çalışmalarının başlatılacağını ifade etti. Xiaomi şu anda MIUI 11 yazılımının kararlı sürümlerini Xiaomi Mi Mix 3, Mi Mix 2S, Mi 8, Mi 8 Youth Edition ve Mi 8SE için dağıtıyor.

Bu transfer yazılımı konusunda herhangi bir tarih verilmedi. MIUI 11 güncellemesi aralık ayına kadar sürecek.

Cevap bırakın