Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilXiaomi’den sevilen üç model için HyperOS müjdesi!

  Xiaomi’den sevilen üç model için HyperOS müjdesi!

  MIUI arayüzünün yerini alan HyperOS için artık geri sayım başladı. Xiaomi, yeni yapıyı ilk olarak Xiaomi 14 serisiyle kullanıcılara sunarken, ürün yelpazesinin geniş olması sebebiyle uzun süren çalışmalar sonucu kapsamlı bir dağıtım takvimi hazırladı. Son ortaya çıkan raporlar sevilen üç modelin daha HyperOS güncellemesi alacağı yönünde.

  Xiaomi, sevilen üç model için HyperOS güncellemesi yayınlayacak

  Xiaomiui tarafından paylaşılan rapora göre POCO F5 Pro, Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi 11T için Android 14‘ü temel alan HyperOS güncellemesi yayınlanacak. Sırasıyla OS1.0.1.0.UMNMIXM, 1.0.1.0.UMZCNXM ve OS1.0.1.0.UKWMIXM yapı numaralarıyla gelen güncellemenin bu ayın sonlarına doğru yayınlanacağı ifade ediliyor.
  Xiaomi, sevilen üç model için HyperOS güncellemesi yayınlayacak
  Xiaomi HyperOS; yeni saat stilleri, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Kontrol merkezi ise bir önceki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha temiz ve daha modern bir tasarıma sahip olacak. Uygulama simgeleri ise benzer, ancak genel tutarlılık artmış gibi duruyor. Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir diğer detay ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin iddiasına göre yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine göre depolama konusunda ciddi bir avantaj sağlıyor. HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da özellikle Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan yeterli olmayan ürünleri için bir açık kapı bıraktığı anlamına geliyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN