Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımXiaomi severlere mujde: HyperOS 2.0 resmen geliyor!

  Xiaomi severlere mujde: HyperOS 2.0 resmen geliyor!

  Xiaomi, çıkış tarihi uzun süredir merakla beklenen HyperOS 2.0 çalışıldığını resmen belli etti. Xiaomi’nin yeni işletim sistemi HyperOS’un 2.0 sürümü için resmi testlerin başladığı doğrulandı. XiaomiTime ekibinin keşfettiği yeni bilgiler, HyperOS 2.0’ın resmi olarak test edildiğini gösteriyor. Son birkaç haftadır HyperOS 2.0 ile ilgili gelen sızıntılar sonrası, XiaomiTime ekibi yeni nesil işletim sisteminin resmen test edildiğini ortaya çıkardı.

  Xiaomi HyperOS 2.0, yıl bitmeden bizlerle!

  Xiaomi, HyperOS 2.0 üzerindeki çalışmalarını resmen hızlandırdı. Xiaomi OTA sunucusunda ‘[OSBigversion]’ adlı yeni bir uzantı keşfedildi. Bu yeni uzantı, HyperOS sürümlerini belirtiyor. Örneğin, HyperOS 1.0 kullanıyorsanız, bu uzantı ‘[OSBigversion] => 1.0’ olarak gösteriliyor. HyperOS 2.0 kullanıyorsanız, ‘[OSBigversion] => 2.0’ olarak görünecek.

  Bu uzantı, yeni HyperOS sürümleri arasında ayrım yapmak için OTA sunucusuna eklendi. Yeni uzantı sayesinde, yeni HyperOS sürümleri cihazınıza sorunsuz bir şekilde ulaşacak. Bu da HyperOS 2.0 geliştirmesinin ve test çalışmalarının resmen başladığını gösteriyor.

  xiaomi-hyperos-2-0-cikis-tarihi-2

  Ayrıca, HyperOS sürümlerinin V816 ile başlayan yapı numaraları var. MIUI ilk olarak 16.8.2010 tarihinde yayınlanmıştı. Bu nedenle Xiaomi, yapı numarasını V816 olarak belirledi. Özetle sürümün piyasaya çıktığı gün ve ayı temsil eden bir numaralarma mevcut.

  Gelelim HyperOS 2.0 için beklenen çıkış tarihi periyoduna: HyperOS 2.0’ın Ekim ayında Xiaomi 15 serisi ile birlikte duyurulması bekleniyor. Xiaomi genellikle yeni bir kullanıcı arayüzünü büyük bir lansman ile duyuruyor ve yeni güncellemeyi kademeli olarak yayınlamaya başlıyor. Bu anlamda yıl bitmeden Hyper OS 2.0 ile buluşacağımıza kesin gözüyle bakıyoruz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN