Xiaomi sahipleri, MIUI arayüzünde bazı sorunlar yaşıyor!

0

Xiaomi’nin MIUI 12.5 güncellemesi tüm hızıyla kullanıcılara ulaşıyor. Şu anda Çin’de desteklenen tüm modeller yeni arayüzü deneyimleme fırsatını yakalarken, global pazarlardaki kullanıcılarda bunu kademe kademe almaya başladı.

Ancak global pazarlarda MIUI 12 kullanıcıları sürekli olarak sorun yaşıyorlar. Her geçen gün farklı bir hatasıyla forumlara konu olan MIUI 12, şimdi ise kontrol merkezinden dolayı kullanıcıların canını sıkıyor.

MIUI 12’nin kontrol merkezinde sorunlar yaşanıyor

Xiaomi, POCO ve Redmi kullanıcıları, kontrol merkezinde bir işlem yapmak isteklerinde donma ve kasma gibi sorunlar yaşamaya başladılar. MIUI 12 arayüzündeki bu sorun, özellikle global pazarlarda sunulan son güncellemeden sonra ortaya çıkmaya başladı.

Çinli üretici MIUI 12 üzerinde yaşanan bu sorunu ilk olarak yeni eklenen animasyonlara bağlamıştı. Şirket animasyon sorununu çözmek için daha sonradan yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Ancak bu güncellemelere rağmen sorunlar giderilmedi ve hala çoğu kullanıcı kontrol merkezinde sorunlar olduğunu dile getiriyor.

Kısa süre önce şirket, MIUI 12.1.2 yapı numaralı güncellemeyi piyasaya sürdü. Normal şartlarda bu güncellemenin de sorunu çözmesi gerekirken işler daha kötüye sardı. Kullanıcılar bu kez de kontrol merkezi donarken, aynı zamanda yukarıdaki ekran resminde olduğu gibi değişik renklerin de geldiğini ifade ettiler.

Şu anda Xiaomi bu sorunların hepsini kabul etti. Forum sayfalarındaki moderatörlere göre ilerleyen günlerde düzeltme güncellemesi yayınlanacak ve özellikle global sürümlerdeki bu sorun giderilecek.

Cevap bırakın