Xiaomi Redmi 9 özellikleri ortaya çıktı!

0

Xiaomi denince akıllara ilk olarak uygun fiyatlı telefonlar geliyor. Xiaomi’nin uygun fiyatlı telefonları arasında yer alacak olan Redmi 9 özelikleri bir yanlışlık ile ortaya çıktı. Peki kullanıcıları nasıl bir telefon bekliyor?

Redmi 9 özelikleri ortaya çıktı

Filipin’de bulunan bir e-ticaret sitesinde kullanıcıların karşısına çıkan Redmi 9’un 6.53 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğe sahip bir ekranı olacak. Ekranda damla çentik şeklinde bulunacak ön kameranın  8 Megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. MediaTek Helio G80 işlemciden güç alan telefonda, 32 GB depolama alanına sahip versiyonda 3 GB, 64 GB depolama alanına sahip versiyonda ise 4 GB RAM olması bekleniyor.

Redmi 9 toplamda 5 farklı kameraya sahip. Ön kamera ile beraber arka tarafta 4 farklı kamera olacak. 13 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyaframa sahip ana kamera kullanıcıların en iyi fotoğrafları çekmesine yardımcı olacak. Ana kameranın yanında konumlandırılan geniş açılı kamera ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde ve  f/2.2 diyafram değerine sahip olacak. Geriye kalan kameralardan makro kamera 5, derinlik algılayıcı kamera ise 2 Megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Telefonun bataryası 5020 mAh gücünde olacak ve bu batarya 18 Watt gücünde bir adaptör ile şarj olacak.

Cevap bırakın