Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiXiaomi Redmi 3'ün özellikleri belli oldu

  Xiaomi Redmi 3’ün özellikleri belli oldu

  Ekran_Resmi_2016-01-11_13_22_13Dünyanın en çok akıllı telefon satış gerçekleştiren markalardan biri olan Çin merkezli üretici Xiaomi, yeni Android’li akıllı telefon modeli Redmi 3’ü resmi olarak duyurdu. Cihaz, bütçe dostu fiyat ve nispeten iddialı performansın yeni bir harmanı olarak yorumlandı.

  Akıllı telefon orta seviye donanım özellikleri ile geliyor. 5 inçlik 720p ekran (HD çözünürlüklü), Qualcomm Snapdragon 616 işlemci ve 2 GB RAM özellikleri dikkat çekiyor. Sınıfındaki çoğu modelin aksine Amerikan çip üreticisi Qualcomm’un modüllerine yer verilmesi sürpriz olarak nitelendirildi.

  Xiaomi Redmi 3; microSD desteği ile birlikte artırılabilir hafıza, 16 GB dahili depolama kapasitesi gibi verinin saklanabilmesi adına sevindirici yapılandırmalara sahip olduğu görülüyor.

  Ekran_Resmi_2016-01-11_13_22_06Çift SIM’li 

  Cihazda kamera özellikleri de gayet iyi. 13 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip. Yüz takibi gibi yazılımsal artılar da mevcut. Çift SIM’li bir akıllı telefon olan Xiaomi Redmi 3, 4100 mAh gibi nispeten büyük bir pil kapasitesini de beraberinde getiriyor. Peki görünümü ile de dikkat çeken Android işletim sistemine sahip cihazın fiyatı ne?

  106 dolar fiyata satışlarına başlandı

  Çin’de satışlarına başlayanan Redmi 3’ün 106 dolar gibi son derece ekonomik bir fiyatla geldiği görülüyor. Diğer ülkelerde ve Türkiye’de satılıp satılmayacağı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN