Xiaomi, RAM artırma özelliğini 3 modele daha getirdi!

0

Güncelleme konusunda son zamanlarda aktif davranış sergileyen Xiaomi, geçtiğimiz günlerde kullanıcı karşısına MIUI 12.5’in gelişmiş bir sürümü ile çıktı. Yüzlerce optimizelerin yapıldığı bu sürüm, mevcut sürüme kıyasla kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyor.

MIUI 12.5’in gelişmiş sürümünün yanı sıra Xiaomi, birkaç hafta önce beta kullanıcılarına yeni sanal RAM özelliğini de getirdi. Diğer adıyla bellek genişletme olarak adlandırılan bu özellik, cihazın dahili depolamasından alarak RAM’i artırmaya olanak tanıyor. İlk olarak sınırlı sayıda modele gelen bu yenilik, şimdi de firmanın birkaç bütçe dostu modeline daha geldi.

Xiaomi’nin sanal RAM özelliği, Mi Mix 4, Mi 10T Lite ve Mi 10 Lite için kullanıma sunuldu

Xiaomi, kısa süre önce düzenlediği etkinlikte yeni amiral gemisi telefonu Mi Mix 4’ü duyurdu. Bu lansmandan hemen sonra şirket cihaz için yeni bir güncelleme yayımladı. V12.5.4.0 yapı numaralı bu güncelleme, Mi Mix 4 için bellek genişletme özelliğini de beraberinde getirdi.

Mi Mix 4’ün yanı sıra; Mi 10T Lite ve Mi 10 Lite ikilisi de yeni sanal RAM özelliğine kavuştu. Çin’deki kullanıcılar son güncelleme ile beraber bu özelliği kullanmaya başlayabilir.

Ancak global kullanıcılar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Zira Xiaomi, her güncellemeyi ilk olarak Çin’de yayımlarken, aradan geçen birkaç ay veya birkaç hafta sonra da küresel pazardaki kullanıcılara sunuyor. Dolayısıyla yukarıdaki modellerin global sürümleri, muhtemelen sanal RAM özelliğine MIUI 13 arayüzüyle birlikte kavuşacaktır.

 

Cevap bırakın