Xiaomi Pocophone F1 göründü

0

Xiaomi Pocophone F1’in olası özellikleri ortaya çıktı. İşte detaylar…

Bilindiği üzere akıllı telefon ekosisteminde dengeler son yıllarda önemli ölçüde değişmiş durumda. Bundan birkaç yıl önce sadece Çin’de dikkat çeken bir marka olan Xiaomi, artık dünyanın birçok ülkesinde ilgi görüyor ve artan yoğunlukta tercih ediliyor. Aynı zamanda en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren dördüncü üretici olan Xiaomi’nin gelecek dönem modelleri de merak uyandırmaya devam ediyor.

Bu noktada uzun süredir konuşulan ve Pocophone F1 adıyla geleceği iddia edilen akıllı telefona ilişkin yeni detaylar basına yansımış durumda.

‘F1’ adından da işaretlerini veren model, hız ve performans odağında şekillenecek gibi görünüyor. Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini teknolojisinin merkezinde konumlandıran Xiaomi Pocophone F1’in ayrıca 6 inçlik 2246 x 1080 çözünürlüklü ekran, metal arka panel, dikey konumlu 12 + 5 MP’lik çift arka kamera, 20 MP ön kamera ile geleceği belirtiliyor.

Qualcomm Snapdragon 845’in tamamlayıcıları olarak 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının da öne çıkan diğer özellikleri arasında yer alacağı görülüyor.

Bu denli iddialı bir modelin pil kapasitesinin ne olacağı da ciddi soru işaretlerinden biri. Edinilen bilgiye göre akıllı telefonun pili 4000 mAh kapasiteli olacak. Son olarak yazılım tarafında ise Android 8.1 Oreo önyüklü gelecek.

Şimdilik Xiaomi tarafından doğrulanmayan bu özellikler, ‘büyük olasılıkla’ cihazın ana özellikleri olacak. Heyecan uyandıran modelin kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın