Xiaomi’nin yeni telefonu ilklere sahne olabilir

0

Xiaomi farklı ürün gamlarına ev sahipliği yapmasına ek olarak en dikkat çeken ürünleri kesinlikle akıllı telefonlar oluyor.Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Xiaomi’nin yeni telefon konsepti farklı özelliklere vurgu yapıyor. Telefonda daha önce şirketin önceki modellerinde  görmediğimiz şelale ekran ve çerçevesiz ekran gibi pek çok yeniliğe sahip olduğu görülüyor.

Xiaomi’nin yeni telefon konsepti ilklere sahne oluyor

Xiaomi yeniliklere karşı elini korkak alıştırmayan şirketlerden birisi. Bu noktada değerlendirme yapıldığında şirketin yeni konsept telefon tasarımı çok etkileyici görünüyor. Paylaşılan konsept videosunda ekran tarafında farklı bir tasarımı benimseyen Xiaomi’nin çerçevesiz, bağlantı noktası ve düğmesi bulunmayan bu telefonu piyasadaki telefonlardan oldukça farklı görünüyor.

Xiaomi-nin-yeni-telefon-konsepti-00

Xiaomi zaten bu konsept videosunda telefonun ‘ilk dört tarafı şelale ekran’ olduğuna vurgu yapıyor. Arka kapak tasarımında ise tercihini sadelikten yana kullanmış görünüyor. Telefonun bir ismi bulunmuyor ancak 88 derecilik açılarla ayarlanmış ekran eğimleri dikkat çekiyor. Sınırları sonsuza kadar genişletmek isteyen Xiaomi bu noktada etkili bir konsept tasarımına imza atıyor.

Xiaomi-nin-yeni-telefon-konsepti-02

Xiaomi bu aralar dikkat çeken duyurular yapıyor. Bu konsept telefon tasarımından önce de Mi Air Charge yani kablosuz şarj sistemini gözler önüne sermişti. Havadan şarj etme teknolojisi olarak da bilinen bu mantık kısa sürede teknoloji gündeminde yerini almayı başardı. Çin merkezli teknoloji şirketi 8 Şubat 2021 tarihinde ise Mi 11 serisinin küresel olarak tanıtmayı hedefliyor.

Cevap bırakın