Xiaomi’nin katlanabilir üç yeni telefonu yolda!

0

Teknoloji dünyasının sevilen isimlerinden birisi olan Çin merkezli Xiaomi yeni bir iddia ile gündeme geldi. Teknoloji devi üç yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Ross Young tarafından Twitter’dan yapılan paylaşıma göre, Xiaomi’nin 2021 yılında her biri farklı forma sahip katlanabilir telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. İşte Xiaomi’nin katlanabilir üç yeni telefonu hakkında bildiklerimiz:

Xiaomi’nin katlanabilir üç yeni telefonu 2021’de geliyor

Bildiğiniz gibi 2020 yılında pek akıllı telefon üreticisi katlanabilir telefonlar ile kullanıcıların karşısına çıktı. Huawei, Samsung ve Motorola gibi teknoloji devleri katlanabilir ekranlı telefonlarıyla dikkat çekerken, Apple’dan ve Xiaomi’den de hamle bekleniyordu. Apple tarafında kulağa gelen bilgiler yalnızca söylentiden ibaretken, Xiaomi için daha somut fikirlerin ortaya çıktığını görüyoruz.

Xiaomi’nin yeni  akıllı telefonlarından birisi Huawei Mate X gibi dışa doğru katlanabilir yapıda olacağı aktarılıyor. Bir diğer modelin Samsung Galaxy Z Fold gibi olduğu söylenirken, bir diğeri Motorola Razr gibi bir kapaklı olacak. Katlanabilir akıllı telefon pazarının ise Apple’ın dahil olmasıyla iyice rekabet odaklı hale gelmesi bekleniyor. Ancak Apple tarafından henüz resmi bir paylaşım gelmedi. Bu nedenle yakın zamanda katlanabilir telefon en azından Apple’dan beklenmiyor.

Xiaomi’ye dönecek olursak. Şirketin katlanabilir akıllı telefonu için yeni bir patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Önceki patentlerin aksine farklı bir detay içermese de açılır kapanır(pop-up) kameraya sahip katlanabilir telefon yolda görünüyor. Bunun yanında telefonda USB-C, hem üstte hem de altta mikrofon, ses kontrol düğmesi ve açma / kapama tuşları da bulunuyor.

Cevap bırakın