Xiaomi’nin bu yıl piyasaya süreceği cihazlar

0

Geçen yılın en çok merak edilen markalarından biri olan Xiaomi’nin 2022 yılında hangi cihazları tanıtacağına yönelik bir liste sızdırıldı. Bu listeye göre Çin merkezli teknoloji şirketinin Redmi Note 12 serisi, yeni katlanabilir ekranlı telefonlar ve çok daha fazlasına sahip cihazlar üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Xiaomi’nin 2022 yılında tanıtacağı telefonlar için olası liste:

Xiaomi’nin 2022 yılında tanıtacağı telefonlar arasında dikkat çeken modeller var

Xiaomi resmi olarak dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi olduğu tescillenmişti. Samsung ardından gelen Xiaomi’nin bu referansı Redmi ve POCO markaları sayesinde ulaştığını söylemek ise yanlış olmaz. Bunlar göz önüne alındığında, önemli sızıntılar yapan Digital Chat Station’ın(DCS) yayımladığı liste kayda değer. Xiaomi’nin 2022’de piyasaya sürmeyi planladığı telefonların kod adlarını paylaşan DCS, 12 adet cihazı işaret ediyor.

Yukarıdan aşağıya sıralandığında; Munch, Rubens, Matisse, Fog, Thor, Loki, Light, Thunder, Zizhan, Zijin, Taoyao ve Opal gibi isimler bizleri karşılıyor. Peki bu kod adları hangi telefonlara karşılık geliyor?

Öncelikle ortaya çıkan listede ilk sırada yer alanların şubat ayında tanıtılması bekleniyor. Redmi K50 serisine ait olduğu düşünülen bu kod adlarından bazıları yakında karşımıza çıkabilir. Redmi K50, K50 Pro, K50 Pro Plus ve K50 Gaming sürümleri bu kodlara gizlenen modellerden yalnızca birkaçı.

Kaynağın belirttiğine göre Redmi K50 modellerinin amiral gemisi olanlarında Snapdragon 8 serisi yer alacak. Thor ve Loki olarak adlandırılan cihazların, Xiaomi’nin gelişmiş kameralara odaklanarak premium modelleri olacağı aktarılıyor. Hatta bu cihazlardan birinde 200 Megapiksellik bir kamera sensörü yer alabilir.

Xiaomi’nin katlanabilir tarafta da yaptığı çalışmalar biliniyor. Light ve Thunder olarak adlandırılan cihazlar ise katlanabilir ekranlı cihazlar olacak. Xiaomi Mi MIX Flip ve Xiaomi Fold 2 olması planlanan bu cihazların adı bile şu an için kesin değil. Bir diğer yandan son üçte sıralanan cihazların 2022 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkması planlanan Redmi Note 12 serisine ait olduğu aktarıldı.

Xiaomi Mix 5 Pro render görüntüleri sızdırıldı

Xiaomi durmuyor! MIUI 13’e yeni özellikler geliyor

Cevap bırakın