Xiaomi modelleri için yeni iddia: Kenarlar da ekran olabilir

0

Xiaomi, Mi Mix Alpha modeliyle tamamen ekran ile kaplı bir telefonu karşımıza çıkarmıştı. Aradan geçen sürenin ardından yeni bir patent sızıntısı ortaya çıktı. Çıkan belgelere göre Xiaomi, Mi Mix Alpha için uygun fiyatlı bir alternatif üzerinde çalışıyor olabilir. Xiaomi modellerinde ilerleyen zamanda kenarlar da ekran olarak karşımıza çıkabiliyor.

Xiaomi modelleri için yeni ekran detayı

Xiaomi’nin ortaya çıkan patenti, ekranın yanlara doğru uzadığını gösteriyor. Uzanan bu ekranlarda kısayollar ve uygulamalar için sanal kontrol düğmeleri konumlanacak. Ana ekrandayken, pil ve ağ durumu da yan kenarlarda gösterilecek.

Ortaya çıkan patent görüntüleri yalnızca kullanıcı arayüzüne odaklanıyor. Bu da cihaz hakkında herhangi bir bilginin verilmediği anlamına geliyor. Ancak, ekran ile ilgili iki farklı iddia var. Bunlardan biri telefonun açılır bir ön kamera ile geleceğini söylüyor. Bir diğer iddia ise ekran altı kamera teknolojisinin kullanılabileceği yönünde.

Xiaomi’nin Mi 9T serisinde açılır ön kamera kullandığını biliyoruz. Bu da yeni tasarımda bu sistemin kullanılmasını sürpriz olmaktan çıkarıyor. Ekran altı kamera teknolojisi ise henüz gelişmekte olan bir teknoloji. Ayrıca daha önce Redmi yöneticisi Lu Weibing, ekran altı kamera teknolojisinin şimdilik imkansız olduğuna dair açıklamalar yapmıştı.

İlerleyen zamanda Xiaomi’nin bu tasarımı gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceğini göreceğiz.

Cevap bırakın