Xiaomi, MIUI 12.5 ile çok beklenen özelliği piyasaya sürdü

0

Xiaomi, MIUI 12.5 arayüzünü yeni özellikler ile güncellemeye devam ediyor. Şirket bir yandan MIUI 13 hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da beta kullanıcılarına yeni özellikleri test etme fırsatını sunuyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Redmi Note 10 Pro kullanıcılarına sanal bellek adı verilen yeni bir işlev getirilmişti. O zamanlar sadece bir modele getirilen bu özellik, şimdi ise nihayet daha fazla modele ulaşıyor.

Çinli üreticinin yeni sanal RAM işlevi, MIUI 12.5 güncellemesinin son betasında onlarca model için kullanıma sunuldu. 21.7.1 yapı numaralı güncellemenin değişiklik günlüğüne göre ”Memory Extension” adlı bu özellik; Snapdragon 865, Snapdragon 870 ve Snapdragon 888 işlemcili tüm modeller tarafından kullanılabilecek. Aşağıdaki ekran resminde, Mi 10 için bu özelliğin etkinleştirildiğini de rahatlıkla görebilirsiniz.

Xiaomi’nin bir süredir test ettiği sanal bellek, cihazınızın dahili depolamasından 3GB alarak RAM’e takviye etmesidir. Daha önceden ROOT ve çeşitli swap yöntemleriyle uygulanan bu özellik, artık akıllı telefonlarınızda tek bir tuşla etkinleştirilebilecek.

Şu anda MIUI 12.5 beta sürümüne sahip kişiler, sisteme eklenen bu özellikten yararlanabilir. Ancak sanal bellek işlevinin kararlı ve global sürümlere gelmesi biraz zaman alacaktır. Bu süre ortalama 1 ila 2 ay arasında değişiklik gösterebilir.

MIUI 13 için geri sayım başladı

MIUI 12.5’e ek olarak Xiaomi, aynı zamanda MIUI 13 içinde hazırlıklarını sürdürüyor. Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen bu arayüz, akıllı telefonlar için daha stabil kullanım getirecek. Bunun akabinde görsel efektler ve animasyon tarafında da yine bir takım değişiklikler olacak.

Cevap bırakın