Xiaomi, MIUI 12.5 arayüzünde yeni bir özelliği test etmeye başladı!

0

Xiaomi, uzun süredir MIUI 12.5 arayüzünü desteklenen modellerine dağıtmaya devam ediyor. Şirket bir yandan MIUI 13 için hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da mevcut MIUI 12.5 beta sürümlerinde yeni özellikleri test ediyor.

Son günlerde MIUI uygulamalarının hemen hemen hepsi, beta sürümlerde yeni özellikler ile güncellendi. Bunlar MIUI 13’ün sinyallerini verirken, beta sürümüne sahip  kullanıcıları da bu özellikleri erkenden deneyimleme şansını yakalıyorlar.

MIUI 12.5 beta sürümüne performans modu özelliği eklendi

Çinli üreticinin bu hafta kullanıcılarına sunduğu v21.6.28 yapı numaralı güncellemesi, cihazlar için performans modu içeren yeni bir mod ekledi. Aşağıdaki ekran resminde de görüldüğü gibi bu mod, kullanıcının akıllı telefonu yüksek hızda çalıştırmasına olanak tanıyor. Tabii bunun akabinde pil tüketimini ele alan başka bir  özellik de, yine bu ayarlar içerisinde bulunuyor.

Ekran görüntüsü yeni gelen özelliği tüm açıklığıyla gösteriyor. Pil tasarrufu ayarlarına eklenen bu yeni işlev; performans modu, dengeli, batarya tasarrufu ve ultra batarya tasarrufu gibi seçimleri kapsıyor.

Sizlerde MIUI 12.5 beta sürümünü akıllı telefonlarınızda kullanıyorsanız, cihazınızın nasıl çalışacağınıza artık kendiniz karar verebilirsiniz. Kısaca oyun oynarken ya da yoğun kullanımda performans modunu seçerken, pilinizin az olduğu zamanlarda da güç tasarrufu seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz. Elbette normal kullanımlarınızda da en iyi seçim dengeli modu olacaktır.

Peki sizler bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın.

Cevap bırakın