Xiaomi’nin yazılımı MIUI 11 depremi önceden bildirecek

0

MIUI 11 güncellemesi hayat kurtarmaya geliyor. Ülkemizde akıllı telefon satışlarında etkili bir marka olan Xiaomi, MIUI 11 isimli arayüzüne son derece güveniyor. Android altyapısını kullanan sistem, yaklaşık 9 yıldır Xiaomi için çalışıyor. Önümüzdeki hafta Çin’de tanıtılacak olan yazılımın yanında Mi MIX 4 (Mi MIX ALPHA) modeli ile Mi 9 Pro 5G cihazı tanıtılacak.

MIUI 11 güncellemesi

MIUI 11 güncellemesi hayat kurtacak

Son yıllarda kişisel hatırlatıcılar, bildirimler ve yardımcı asistanlar gibi insanları kendi koruması altına alan yazılımlar çoğaldı. Bu trende katılmak isteyen Xiaomi, ilgili konu hakkında, Ürün Direktörü ve MIUI Genel Müdürü aracılığı ile, şöyle bir açıklama yaptı:

“Hayata ve işe ek olarak herkesin kişisel güvenliğinden de endişe duyuyoruz. Acil yardım çağrısından önce bizim deprem uyarıcımız var. Xiaomi, bir deprem anında uyarılar vermek adına gelişmiş deprem uyarı sistemine sahip olan kuruluşlarla çalışmak için sistem düzeyindeki bilgi erişim imkanlarını kullanıyor.

Xiaomi MIUI 11

MIUI 11 yazılımı, bir deprem olasılığını tespit ettiğinde ekrana bir uyarı mesajı yansıtacak. Bu mesaj, alarm sesi ile desteklenecek. Android tabanlı arayüz, buna ek olarak, kritik anlarda yardımcı olmak amacıyla en yakın acil barınma yerlerini, acil durum irtibat bilgilerini, tıbbi bilgileri ve yardıma ihtiyaç duyan kişilere nasıl yardım edileceği konusunda mevcut olan verileri kullanıcıya ulaştıracak.

MIUI 11 güncellemesi, 24 Eylül 2019 tarihinde resmen tanıtılacak. Bu özellik hakkında neler düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın