Xiaomi Mi Watch parçalarına ayrıldı

0

Akıllı telefonları parçalarına ayırarak, içlerinde ne olduğunu görmemizi sağlayan iFixit bu kez bir akıllı saat için kolları sıvadı. Xiaomi Mi Watch modelini parçalarına ayıran ekip, saatin içinde neler olduğuna yakından baktı.

Xiaomi Mi Watch masaya yatırıldı

Akıllı telefona göre daha küçük boyutlarda olan akıllı saatlerin içini açması da bu nedenle kolaymış gibi görünüyor. Ancak, tabii ki asıl önemli olan nasıl açıldığı değil, içinde ne olduğu.

iFixit ekibi Xiaomi Mi Watch‘u detaylı incelemeye Apple Watch Series 5 ile karşılaştırarak başlıyor. Mi Watch’un kasası daha kutu gibi bir tasarıma sahip. Ayrıca ekranın etrafındaki siyah çerçeve de daha geniş ve daha uzun.

Saati açmak oldukça kolay. Sökmek için arkadaki birkaç vidayı açmak yeterli.

Mi Watch‘un içini kolayca açan ekip, hemen anakart, pil, işlemci, RAM ve bazı sensörlerin olduğu alana ulaştı.

Ekip yaptığı açıklamada saatin tamir edilebilirlik puanının 10 üzerinden 4 olduğunu söyledi. Pilin de değiştirilebilir olduğunu söyleyen iFixit yine de bunun için anakartı aşmanın gerekli olduğunun altını çizdi. Devre kartı hariç çoğu parçası modüler olan akıllı saatin içini açmak isteyen kullanıcılar ise dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Eğer daha önce böyle bir tecrübeniz yoksa, cihazların içine bakma işleminden uzak durmanızda fayda var.

Cevap bırakın