Xiaomi Mi Smart Band 6’ya yakından bakış

0

Xiaomi, popüler Mi Band serisiyle oldukça iyi bir başarı elde etti. Bu başarıyla birlikte Xiaomi, Mi Band serisini geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyor. Xiaomi, Mi Band serisinde fiyatı düşük tutarken birçok özellik ekliyor ve Mi Band serisini kullanıcılar için cazip bir seçenek haline getiriyor. Şimdi birlikte Xiaomi Mi Smart Band 6’nın özelliklerine ve kullanıcılara ne gibi avantajlar sağladığına bakalım.

Uygun fiyata gelişmiş özellikler

Xiaomi Mi Smart Band 6, 599 TL’lik fiyat etiketiyle bu fiyat düzeyinde beklenmeyecek düzeyde gelişmiş özellikler sunuyor. Serinin 6’ıncısı olan cihaz, bir önceki seriye göre çok daha fazla özelliğe sahip. Bir önceki Xiaomi Mi Smart Band 5 ile karşılaştırıldığında, çok daha büyük AMOLED ekranı ve iki kat daha fazla aktivite moduyla öne çıkıyor. Ayrıca bir önceki modelde olmayan kandaki oksijen oranını izleme ve uyku sırasındaki solunum kalitesini değerlendirme özelliğini beraberinde getiriyor. PAI (Kişisel Aktivite Zekası), kadın sağlığı, sürekli kalp atışı hızı izleme ve suya dayanıklılık gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. 5ATM derecesi ile yüzme gibi aktivitelerde de kullanılabiliyor. SpO2 izleme gibi özelliklerle Xiaomi Mi Smart Band 6 çıtayı daha da yükseltiyor.

Xiaomi Mi Smart Band 6’nın siyah, turuncu, sarı, yeşil, fildişi ve mavi olmak üzere altı farklı renk seçeneği bulunuyor. Xiaomi Mi Smart Band 6’nın tasarımı önceki iki nesille neredeyse aynı. Oldukça şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan cihaz yumuşak ve toz toplamayan bir kayışa sahip.

Teknik özellikler

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi önceki tasarımlara göre en büyük değişiklik ekranında. Cihaz, 1,56 inç çok daha büyük canlı ve parlak bir AMOLED ekrana sahip. Ekranını çeşitli yüzlerle değiştirebiliyorsunuz. 100’ün üzerinde ekran yüzü bulunuyor. Cihazda jiroskop, ivmeölçer gibi birçok sensör bulunuyor. Ayrıca kalp atış hızını izlemeye ve kandaki oksijenin takibini sağlayan sensörler de bulunuyor. Cihazın üzerinde 125 mAh pil bulunuyor. Bu pil sayesinde cihaz günlerce şarja gerek kalmadan kullanılabiliyor.

Xiaomi Mi Smart Band 6, adım sayısı, yakılan kalori, kat edilen mesafe, dinlenme, aktif kalp atış hızı ve uyku takibi gibi özellikler sunuyor. Cihazda yerleşik GPS özelliği bulunmuyor ancak telefonunuza bağladığınızda telefonunuzun GPS’ini kullanarak bu eksikliği gidermeye çalışıyor. Xiaomi Mi Smart Band’ın PAI özelliği ise kalp sağlığı hakkında bir fikir edinmenize olanak tanıyor. Her yaptığınız aktivite PAI puanını yükseltiyor. Kalp atış hızını yükselten yüksek yoğunluklu antrenmanlar PAI puanının daha fazla artmasını sağlıyor. Amacınız puanı 100’ün üzerinde tutmak. Sonuç olarak Xiaomi Mi Smart Band 6, fiyatına göre oldukça güzel özellikler sunuyor. Telefonunuzdaki bildirimleri ekrana yansıtabiliyor ve bu bildirimler üzerinde işlem yapabiliyorsunuz. Kronometre ve zamanlayıcı olarak kullanabiliyor ya da telefonunuzun kamerasını kontrol edebiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonunuzda dinlediğiniz müziği de kontrol edebiliyorsunuz.

Cihazın diğer teknik özelliklerine buradan bakabilir ve satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın