Xiaomi Mi Pad 5’in çıkış tarihi belli oldu!

0

Covid-19 pandemisi ihtiyaçları değiştirdi. Bu süreçte evden çalışma ve uzaktan eğitime geçilmesi yeni ihtiyaçları da beraberinde getirdi. Yıllardır kan kaybeden tablet ve PC pazarı ilk defa büyümeye başladı. Hatta işler tedarik zincirindeki kırılmalar nedeniyle talebin karşılanmadığı noktaya geldi.

Bu krizi fırsata çevirmek isteyen şirketler, uzun süredir sesiz kaldıkları ürünlere geri dönüş yapıyor. Bu şirketlerden biri olan Xiaomi, Mi Pad 5 ile tablet piyasasına dönmek için hazırlıklara başladı.

Xiaomi Mi Pad 5, Ağustos ayında geliyor

Bir süre önce resmi bir açıklama yapan Redmi Ürün Direktörü Wang Teng, uzun zamandır sessiz olan Mi Pad serisinin geri döneceğini açıklamıştı. Ancak uzun süredir ürünle ilgili herhangi bir haber ortaya çıkmadı. Son gelen raporlar ise şirketin sessizliğini bozacağını gösteriyor.

Xiaomi Mi Pad 5

Ağustos ayında büyük bir etkinlik gerçekleştirme karar alan Xiaomi, burada yeni Mi Pad 5 serisini tanıtacak. Üç farklı tabletten oluşması beklenen seri, Xiaomi Mi Pad 5, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 Pro+ modelleri üzerinde çalışıyor. En dikkat çeken ise üst düzey özelliklere sahip Pro+ olacak.

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 870 işlemcisinden alacak olan Mi Pad 5 Pro+, 11 inç boyutunda 120Hz tazeleme hızı sunan bir ekran ile gelecek. 1560 X 1600 Full HD+ çözünürlüğündeki bu ekran, IPS bir panel kullanacak.

8720 mAh bataryaya sahip olan tablet, yan tarafındaki parmak izi okuyucu sayesinde biometrik güvenlik sunacak. Masaüstü modu gibi özellikler de bu ürünle beraber ilk defa karşımıza çıkacak. Fiyatının ne olacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Cevap bırakın