Xiaomi Mi Pad 5 Mi 11’e benzer kamera tasarımıyla gelecek

0

Mi Pad 4’ün halefi olarak gelmesi beklenen Mi Pad 5, tasarımını ortaya koyan yeni görüntüleriyle sızdırıldı. 

Xiaomi yakında karşımıza yeni Mi Pad 5 tabletiyle çıkacak. Orta-üst seviye özellikte olması beklenen bu tablet, şimdi yabancı kaynaklar tarafından bir kez daha sızdırıldı. –

Çinli üreticinin önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği Mi Pad 5 modeli, Anthony adlı kişi tarafından ortaya çıkarıldı. Bu kişi, Xiaomi’nin yaklaşan tableti hakkında özellikleri de paylaşttı.

Mi Pad 5 yüksek yenileme hızına sahip ekranla gelecek

Sızdırılan bilgilere ve resimlere göre Mi Pad 5; 16:16 ekran boy oranına sahip LCD bir ekranla donatılacak. 120Hz yenileme hızını destekleyen bu ekran, aynı zamanda 2560 x 1600 piksel çözünürlükte olacak.

Aşağıdaki resimde en dikkat çeken taraf kesinlikle bu tabletin kamerası olmuştur. Zira Çinli üretici yeni tabletinde Mi 11 modelinin kamera tasarımına yer verecek. Arka sol üst köşeye yerleştirilecek olan bu kameranın 64 Megapiksel çözünürlükte geleceği iddia ediliyor.

Xiaomi Mi Pad 5 Mi 11’e benzer kamera kurulumuna sahip olacak

Geçtiğimiz haftalarda bazı geliştiriciler, Mi Pad 5’in en az üç versiyona sahip olacağını MIUI kodlarında keşfettiler. MIUI arayüzünde ortaya çıkan bu kodlar; ”Nabu”, ”enuma” ve ”elish” adlı üç varyantın geleceğini ortaya koyuyor. Ayrıca kaynaklar bunların sırasıyla; Snapdragon 870, Snapdragon 865 ve Snapdragon 860 yonga setleriyle donatılacağına da dikkat çekti.

İşlemci özelliklerine ek olarak Mi Pad 5’in pil kapasitesi de daha önce sızdırıldı. Bu bağlamda Xiaomi’nin yeni tabletinde 8.720 mAh’lik bir pile yer verilecek. Öte yandan cihaz kurudan da  Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüzüyle çıkacak.

Cevap bırakın