Xiaomi Mi Pad 5 hakkında üzen MIUI 13 gelişmesi!

0

Xiaomi, Ağustos ayında bir dizi akıllı telefon ve yeni tabletinin lansamanını gerçekleştirecek. Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Çinli üretici düzenleyeceği bu etkinlikte, Mi Mix 4, Mi Pad 5 ve sürpriz olması beklenen MIUI 13 arayüzünü duyuracak.

Yukarıda bahsi geçen ürünler hakkında her geçen gün yeni bir sızıntı ortaya çıkarken, tanıtım tarihine doğru bunlardan Mi Pad 5 hakkında üzen bir gelişme daha gündeme geldi.

Mi Pad 5, kutudan MIUI 13 arayüzüyle çıkmayacak

Xiaomi’nin üç yıl aradan sonra duyuracağı yeni tableti Mi Pad 5, Mi Mix 4 ile beraber piyasaya sürülecekti ve kutudan da MIUI 13 arayüzüyle çıkacaktı. Ancak kısa süre önce Çin’in mikroblog sitesi Weibo’da bu konu hakkında yeni bir haber ortaya çıktı.

Çinli kaynaklar tarafından ortaya atılan bilgilere göre Mi Pad 5, kutudan MIUI 13 yerine direkt olarak MIUI 12.5 ile çıkacak. Kullanıcılar bu duruma karşı yorumlarda tepki gösterirken, Xiaomi’nin ise neden böyle bir hamle yaptığı kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Ancak bunun yine de bir sızıntıdan ibaret olduğunu belirtelim. Zira lansman sırasında Xiaomi belki farklı bir strateji sergileyebilir. Dolayısıyla en doğru cevap için Ağustos ayını beklemek daha yerinde olacaktır.

Mi Pad 5’in teknik özelliklerine gelecek olursak bu tablet, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 870 yonga setinden alacak. Tabletin ön tarafında ise 2K çözünürlükte ekran bulunurken, aynı zamanda 120Hz yenileme ve 240Hz örnekleme hızını da destekleyecek.

 

Cevap bırakın