Xiaomi Mi Pad 5 Avrupa’ya geliyor! İşte tarih

0

Xiaomi, kısa süre önce Çin’de düzenlediği bir etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı. İlk olarak ekran altı kameralı telefonu Mi Mix 4’ü gözler önüne seren üretici, daha sonra ise Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro tabletlerini duyurdu.

Çinli üreticinin yeni tabletleri uzun bir aradan sonra kullanıcı karşısına çıktı. Özellikle Covid-19 salgını tabletlere olan ihtiyacı artırırken, Xiaomi ise bunu fırsat bilerek üç yıl aradan sonra yeni tabletlerini piyasaya sürdü. Her iki tablette üst düzey özellikler sunarken, aynı zamanda şık tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeye başardı. Peki Mi Pad 5 ikilisi Avrupa yolculuğuna ne zaman başlayacak?

Mi Pad 5, Eylül ayında Çin dışına çıkacak

Xiaomi’nin yeni nesil tabletleri, ilk olarak Çin’de duyuruldu ve ön siparişe açıldı. Ancak firma bu tabletlerin küresel lansmanı hakkında henüz net bir bilgi vermedi. Neyse ki kısa süre önce tedarik zincirleri tarafından gelen bir rapor, Mi Pad 5 serisinin çok yakında Avrupa turnikesine çıkacağının sinyallerini veriyor.

Xiaomi, merakla beklenen tabletlerini Eylül ayında global olarak tanıtacak. Ancak bu tabletlerin ikisinin mi, yoksa sadece birinin mi lansmanın düzenleneceği bilinmiyor. Aynı zamanda etkinliğin Eylül ayının hangi gününde olacağı da yine merak edilen konulardan birisi.

Öte yandan kullanıcılar Mi Mix 4’ün global lansmanın da ne zaman düzenleneceğini merak ediyor. Muhtemelen Xiaomi’nin yeni nesil amiral gemisi telefonu, bazı sorunlardan dolayı tabletlerle birlikte gelmeyecek. Çünkü firma çip kıtlığının ve cihazdaki seramik malzemenin stokları sınırlandırdığını ifade etti. Dolayısıyla Mi Mix 4’ün Avrupa yolculuğu ileri bir tarihte olabilir.

 

Cevap bırakın