Xiaomi Mi Mix 4’ün önemli bir özelliği iptal edildi!

0

Xiaomi, uzun süredir beklenen Mi Mix 4 modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Mi Mix 3’ten bu yana epey merak konusu olan bu telefon, beklendiği gibi üst düzey özelliklerle sahneye çıktı. Şirketin ilk ekran altı kameralı telefonu olan Mix 4, aynı zamanda işlemci tarafında da Qualcomm’un en yeni yonga seti Snapdaragon 888 Plus’tan güç alıyor.

Çinli üretici lansman sırasında Mix 4’ün pek çok önemli detayına değindi. Bunlardan biri ise hiç şüphesiz hırsızlık önleme özelliği oldu. Şirket, ilk kez Mi Mix 4 ile birlikte yeni bir hırsızlık önleme sistemini duyurdu. Fakat bu özellik, Çin Hükümetlerinin yürürlüğüne uymadığı için ne yazık ki iptal edildi.

Mi Mix 4’ün hırsızlık önleme özelliği iptal edildi

Xiaomi’nin Mix 4 ile beraber duyurduğu hırslızlık önleme sistemi, kullanıcının sim kartı çıkarılsa bile bunun takip edilmesine olanak tanıyor. Teorik olarak gayet güvenli olan bu sistem, Çin Hükümetinin koyduğu kurallar doğrultusunda iptal edildi. Xiaomi ise bu durumu Weibo’da açıklayarak kullanıcılara belirtti. İşte şirket tarafından yapılan resmi açıklama:

Yeni geliştirdiğimiz teknoloji ne yazık ki onaylanmadı. Bu nedenle çevrimiçi hizmeti iptal ediyoruz ve kullanıcılardan içtenlikle özür diliyoruz.

Xiaomi, yukarıda yaptığı açıklama ile kullanıcılardan özür diledi. Çin’in yasalarına uymayan bu özellik, ne yazık ki Mix 4 sahipleri tarafından kullanılamayacak.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın…

 

Cevap bırakın