Xiaomi Mi Mix 4’ün kod adı belli oldu! İşte detaylar

0

Xiaomi’nin uzun süredir beklenen Mi Mix 4 modeli sızıntılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Kullanıcıların dört gözle beklediği bu telefon şimdi ise kod adıyla ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Xiaomi bu yılın başlarında ilk katlanabilir telefonu olan Mix Fold’u piyasaya sürdü. Ancak şirketin önümüzdeki aylarda hem Mi Mix 4, hem de başka bir katlanabilir telefonunu daha piyasaya süreceği söyleniyor. Şimdi bunlardan Mi Mix 4, Odin kod adıyla varlığını bir kez daha doğruladı.

Mi Mix 4, Odin kod adıyla gelecek

Çin’in güvenilir kaynaklarından Dijital Sohbet İstasyonu (Digital Chat Station) geçtiğimiz ay sırasıyla K8 ve J18S olmak üzere iki yeni üst düzet telefonun geleceğinden söz etti.

Mi Mix 4

Bunlardan ilkinin Mi Mix 4 olduğu düşünülürken, diğerinin ise katlanabilir ekranlı bir başka telefon olduğu düşünülüyor. Bu sızıntıların ardından şimdi K8 model numarasına sahip olan Mix 4’ün Odin ismindeki kod adı sızdırıldı. Bilmeyenler için Odin, Yunan Mitolojosinde Tanrıların kralıdır.

Çinli üretici Yunan Mitolojisindeki karakterleri içeren kodları ilk kez kullanmıyor. Zira şirket geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Redmi K40 Game modelinde de Ares kod adına yer vermişti. Ares, Yunan Mitolojisinde cesaret ve savaş tanrısı olarak bilinir.

Öne çıkan raporlara göre Mix 4, Xiaomi’nin ilk ekran altı kameralı akıllı telefonu olacak. Öte yandan bu cihaz fiyat tarafında da ne yazık ki beklenenin üstünde gelecek. Yakın zamanlı çıkan bir rapora göre Mix 4’ün fiyatı, şu anda Xiaomi’nin en iyi modeli olan Mi 11 Ultra’dan bile daha pahalı olacak.

 

Cevap bırakın