Xiaomi Mi Mix 4’ün global sürümü için sevindiren gelişme!

0

Xiaomi, geçtiğimiz hafta merakla beklenen amiral gemisi telefonu Mi Mix 4’ü tanıttı. Şirketin ilk ekran altı kameralı telefonu olan Mix 4, sunmuş olduğu özelliklerle ve şık tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekti.

Ancak Xiaomi, kısa süre önce Mi Mix 4’ün stoklarıyla ilgili sorunlar olduğunu dile getirdi ve cihazın sınırlı sayıda üretildiğini ifade etmişti. Tüm bunlar global sürümün gecikeceğini gösterirken, cihaz şaşırtıcı bir şekilde Bluetooth SIG sertifikası aldı ve Google Play Console sitesinde görüldü.

Mi Mix 4, Bluetooth SIG sertifikası aldı

Xiaomi’nin stoklarında endişeli olduğu Mi Mix 4 modeli, henüz Çin’de ilk satışlarında rekora imza attı. Şimdiden büyük bir kitle yakalayan bu telefonun global pazarlara geleceği ise epey tartışma konusuydu. Fakat bugün cihaz Bluetooth SIG sertifikasını alarak Çin dışına çıkmaya hazır olduğunun sinyallerini verdi.

Mi Mix 4’ün Çin varyantı, 2106118C model numarasıyla Bluetooth SIG tarafından onay aldı. Elbette bu cihazın küresel pazarlara çıkacağını tam olarak göstermese de, en azından lansmanın çok uzakta olmadığını da işaret ediyor denebilir.

Ancak Google Play Console listesi bu ihtimalleri destekleyen asıl etken. Zira Çin’de piyasaya sürülen Mix 4 GMS servislerini içermediği için, cihazın muhtemelen global sürümü Play Console da tespit edildi. Bu da, telefonun ilerleyen günlerde global olarak piyasaya sürüleceğinin bir başka habercisi olabilir. Tabii şimdilik bunlar kesin bir bilgi içermemekle birlikte, asıl kararın Xiaomi de olduğunu da belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın