Xiaomi Mi Mix 4, pil kapasitesi ve hızlı şarjıyla sızdırıldı!

0

Xiaomi’nin merakla beklenen amiral gemisi için artık geri sayım başladı. Özellikle son günlerde epey sızıntıya maruz kalan Mi Mix 4, muhtemelen birkaç ay içinde karşımıza çıkacak.

Mi Mix 3’ün halefi olarak gelmesi beklenen Mix 4, birkaç sızıntının ardından şimdi de pil kapasitesi ve hızlı şarjıyla gündeme geldi.

Mi Mix 4 en hızlı şarj gücüne sahip telefon olacak

Xiaomi’nin yaklaşan amiral gemisi hızlı şarjını ve pil kapasitesini onaylayan yeni bir sertifika aldı. Çin’deki kaynaklar tarafından keşfedilen bu rapora göre Mi Mix 4, nominal kapasitesi 5.000 mAh olacak BM58 pil ile gelecek.

Öte yandan aynı rapor cihazın hızlı şarjını da ortaya çıkıyor. Bu bağlamda Mix 4, 120W kablolu ve 80W kablosuz hızlı şarj ile desteklenecek. Bu sayede cihaz daha önceki sızıntılarda da belirtildiği gibi en hızlı şarj gücüne sahip akıllı telefon olacak.

Xiaomi Mi Mix 4

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Xiaomi’nin Mix serisine ekleyeceği bu telefon yine ilklere imza atacak. Çinli üreticinin en üst düzey özelliklerle donatacağı Mi Mix 4, Xiaomi cephesinde ekran altı kamera teknolojisini kullanan ilk akıllı telefon olarak gelecek.

İşlemci, depolama ve kamera tarafında da büyük yükseltmeler olacak. Katlanabilir akıllı telefonu Mix Fold’da sıvı lens teknolojisine yer veren Xiaomi, iddialara göre zorlu olan bu sistemi Mix 4’e de getirecek. Bu sayede Mix 4 kamera konusunda da çığır açan yeniliklere sahip olacaktır.

Cevap bırakın