Xiaomi Mi Mix 4 hızlı şarj konusunda rakip tanımayacak!

0

Yıllardır beklenen Xiaomi Mi Mix 4 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Ekran altı kameranın ardından şimdi de hızlı şarj detayları netleşiyor.

Xiaomi’nin akıllı telefonları ileri düzey özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ancak Çinli üretici asıl kozlarını ender olarak gördüğümüz Mix serisiyle oynuyor. Zira birkaç yıl önce piyasaya sürülen Mi Mix 3 ile şirket piyasaya adeta damga vurdu. Bunun ardından ise Mi Mix Fold ile tüm gözleri üzerine çekti. Şimdi ise herkes Mi Mix 4 modelinin yolunu gözlemeye başladı.

Aylarca, hatta yıllarca farklı sızıntılar ile gündeme gelen Mi Mix 4, artık hayallerden uzaklaşarak varlığını hissettirmeye başladı. Özellikle Mix Fold ile seriye yeniden can veren Xiaomi, merakla beklenen  Mix 4’ü de bu yıl kullanıcı karşısına çıkaracak. Daha önce çeşitli render görüntüleriyle tasarımına dair sinyaller veren Mix 4, bu kez de hızlı şarjıyla gün yüzüne çıkıyor.

Mi Mix 4 tarihin en hızlı şarjlı telefonu olabilir

Yakın tarihte alınan bir sertifikaya göre Mix 4 rekora imza atacak bir hızlı şarj ile gelecek. Çin’deki yeni bir sertifika sitesinde onaylanan cihaz, kaynaklara göre tarihin en en hızlı şarj gücüne sahip akıllı telefonu olacak.

Mi Mix 4

Normal şartlarda Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından yayınlanan kurallarda, mobil ve kablosuz şarj ekipmanlarının nominal gücünün 50W’ı geçmemesi şart konuluyor. Ancak kaynaklar Xiaomi’nin Mix 4 ile bu sınırı aşacağını iddia ediyor. Rapora göre Mi Mix 4, 120W kablolu ve 70W kablosuz hızlı şarj ile gelecek. Bu sayede cihaz tarihi bir rekora imza atarak en hızlı şarj gücüne sahip telefon unvanını taşıyacak.

Ekran altı kamera en büyük yenilik olacak

Son zamanların ileri teknolojisi olan ekran altı kameralı telefonlar önümüzdeki günlerde çeşitlenecek. Şu anda sadece ZTE’nin ekran altı kameralı telefonları bulunurken, buna yakın zamanda Xiaomi de Mix 4 ile eşlik edecek. Çinli üretici sürpriz özellikler ile gelmesi beklenen Mix 4’de, merakla beklenen ekran altı kameraya yer verecek. Ayrıca arka kamera tarafında da yine büyük yükseltmeler olması bekleniyor.

Cevap bırakın