Xiaomi Mi Max 2’nin özellikleri belli oldu

0

Ekran Resmi 2017-04-09 22.01.40

Özellikle Asya pazarında yoğun talep görmesi beklenen Xiaomi Mi Max 2 modeline dair yeni bilgiler, tanıtımından önce ortaya çıktı. İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarının son derece hareketli günler geçirdiğine şüphe yok. Geçtiğimiz ay tanıtılan iddialı modellerin devamında nisan ayında da bazı ‘gelecek dönem modellere yönelik’ bilgiler kamuoyunda yer buluyor. İşte bu modellerden biri de Xiaomi Mi Max 2.

Ülkemizde yeni yeni ilgi görmeye başlayan Xiaomi markasının, gelecek dönem modellerinden Mi Max 2’ye dair birçok teknik özellik basına yansıdı. Buna göre Android’li akıllı telefon, 2.2 GHz hızında çalışan Qualcomm işlemci, Adreno 506 grafik ve 6.4 inçlik 1920 x 1080 piksel ekrana sahip olacak. Söz konusu ekran boyutu ile phablet sınıfına yönelik son derece büyük ekranlı bir akıllı telefonun gündeme gelmek üzere olduğunun altını çizelim.

Yazılım tarafında Android 7.1.1 işletim sistemi sürümü ile son derece güncel bir yapıyla birlikte geleceği anlaşılan Xiaomi Mi Max 2’de 4 GB RAM, 120 GB dahili depolama alanı, 12 MP arka kamera, 4K video kaydı, 5 MP ön kamera gibi özelliklerin öne çıkacağı anlaşılıyor. Arka kamerasının otofokus, yüz takibi, flaş, HDR ve dokunmatik odaklama özellikleri sunacağı görülüyor.

NFC, Bluetooth, kalp izleme sensörü gibi birçok özellik de cihazda yer bulacak. Bu son derece iddialı akıllı telefonun fiyatı ve resmi çıkış tarihi ise henüz netlik kazanmış değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın