Xiaomi Mi CC9 Pro, dev bir batarya ile geliyor

0

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni akıllı telefonunu 5 Kasım günü ilk olarak anavatanında görücüye çıkaracak. Xiaomi Mi CC9 Pro modeli şimdilik heyecanla bekleniyor. Ancak, lansmana sayılı günler kala, şirket tarafından telefonun bazı özellikleri onaylandı bile. Xiaomi Mi CC9 Pro bataryası ile dikkat çekecek.

Xiaomi Mi CC9 Pro bataryası ile öne çıkıyor

Xiaomi Mi CC9 Pro’nun sahip olduğu batarya, tanıtılmasına günler kala resmiyet kazandı. 5 Kasım’da Çin’de tanıtılacak olan telefon, 14 Kasım günü ise Avrupa’ya merhaba diyecek.

Xiaomi, Çin’in sosyal medya platformlarından biri olan Weibo‘da telefonun bazı özelliklerini resmen açıkladı. Bu açıklamaya göre, telefon 5.260 mAh bataryadan beslenecek. 30W hızlı şarj desteği ile gelen Mi CC9 Pro, 30 dakika için yüzde 58 şarj olabilecek. Telefonun tamamen şarj olması için de bir 35 dakikanın daha gerekli olduğu açıklandı.

Mi CC9 Pro‘nun bazı fotoğrafları da paylaşıldı. Bu fotoğraflara göre, telefon eğimli bir ekranla ve damla çentikle karşımıza çıkacak.

Akıllı telefonun kamera özellikleri de oldukça heyecan verici. 108 Megapiksellik bir ana kamera ile gelecek telefonda 50x zoom yeteneği bulunuyor. Ayrıca, ön kamerada iPhone 11 ailesi ile hayatımıza gire Slofie benzeri bir özelliğin de bulunması bekleniyor.

Gücünü Snapdragon 730G işlemciden alacağı söylenen telefon ile ilgili bu konuda yapılmış resmi bir açıklama ise şimdilik bulunmuyor.

Cevap bırakın